Güncel

Özvatan İlçesine 2 Milyon 106 Bin Liralık Alt Yapı Yatırımı

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, 2021 yılında Özvatan ilçesinde 2 milyon 106 Bin TL değerinde altyapı yatırımı gerçekleştirdi.
KASKİ Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki altyapı sorunlarını tamamen ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Özvatan ilçesine 2021 yılında atık su arıtma tesisinden hat imalatlarına, yeni içme suyu depolarının yapımından sondaj kuyularının açılmasına kadar birçok önemli proje sayesinde 2 milyon 106 Bin TL değerinde altyapı yatırımı gerçekleştirildi.
Çözüm odaklı projeler kapsamında Cumhuriyet, Alparslan, Bahçelievler, Kavaklı, Kale, Küpeli, Kermelik, Taşlık, Aşağı Boğaziçi ve Güney Mahallelerinde 2.468 metre içme suyu, 1.282 metre kanalizasyon hattı imalatı yapıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sağlıklı işleyen altyapıların gelişmiş kentlerin olmazsa olmazı olduğunu bildiklerini belirterek, “KASKİ’miz aracılığıyla hayata geçirdiğimiz projelerimizi geleceğe dönük planlayarak 16 ilçemizde içme suyu, kanalizasyon, atık su altyapısını baştan aşağı yeniliyoruz. Sağlam ve modern altyapı için 2022 yılında da yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu