Fotoğraflı (22)
4:38

KAYMEK Kurs Merkezleri yaz döneminde de 132 branş ile dolu dolu geçecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından akademik, sosyal, sportif, sanatsal, mesleki ve kişisel gelişim gibi ücretsiz açılacak olan yaz kursları için kayıtlar devam ediyor. 10 binin üzerinde başvuru alındığını ve 1 Temmuz’da kursların başlayacağını belirten KAYMEK Kurs Merkezleri Müdürü Denizhan Burhan Çanakpınar, “Gençlik merkezlerimizde 10 tesiste yaz okulları tertip ettik bunun yanı sıra ön hazırlık LGS, ön hazırlık YKS kurslarımız da mevcut. 8-14 yaş grubunda Kur’an-ı Kerim eğitimi, Türk İslam Bilginleri, sanat eğitimleri, el sanatları, yüzme, geziler ve çeşitli etkinliklerle birlikte çocuklarımızın yaz aylarını keyifle geçirebilecekleri ve her türlü zararlı durumlardan uzak kalabilecekleri bir yaz okulu tertip ettik. Yetişkinlere yönelik kurslarımız da var, halk eğitim merkezlerimizle, tarım müdürlüğümüzle ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortaklaşa bu işleri yürütüyoruz. 10 binin üzerinde başvuru aldık ve 1 Temmuz’da başlayacağız. Bu yaz dönemini de dolu dolu geçireceğiz” dedi.

KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kurs Merkezleri’nde 2024 Yılı Yaz Dönemi’nde 9 farklı tesiste sanatsal, mesleki ve kişisel gelişim kursları, bu tesislerden 6’sında ek olarak çocuklara özel kurslar düzenlenecek. 109 farklı branşta yetişkinlere özel, 23 farklı branşta da çocuklara özel olmak üzere toplam 132 branşta açılacak olan kurslar, 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak ve kursun mahiyetine göre 2 aydan 4 aya kadar farklı sürelerde tamamlanacak. 3 bin 226 kontenjan bulunan Sanat ve Mesleki Eğitim Kurs Merkezleri’ne kayıtlar devam ederken, başvurular kaymekonline.com üzerinden alınıyor.

KAYMEK Kurs Merkezleri Müdürü Denizhan Burhan Çanakpınar ise eğitimler ve yaz dönemi ile ilgili bilgilere vererek, “KAYMEK, Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’ın talimatları ile ücretsiz olarak hizmet veriyor. Gençlik merkezlerimizde 10 tesiste yaz okulları tertip ettik bunun yanı sıra ön hazırlık LGS, ön hazırlık YKS kurslarımız da mevcut. 8-14 yaş grubunda Kur’an-ı Kerim eğitimi, Türk İslam Bilginleri, sanat eğitimleri, el sanatları, yüzme, geziler ve çeşitli etkinliklerle birlikte çocuklarımızın yaz aylarını keyifle geçirebilecekleri ve her türlü zararlı durumlardan uzak kalabilecekleri bir yaz okulu tertip ettik. Öte yandan ilçe ve sosyal yaşam merkezlerimiz var ve ciddi anlamda rağbet görüyor. Çok amaçlı salonlarımızda ise düğünler tertip edilerek konferanslar yapılıyor. Yetişkinlere yönelik kurslarımız da var, halk eğitim merkezlerimizle, tarım müdürlüğümüzle ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortaklaşa bu işleri yürütüyoruz. 10 binin üzerinde başvuru aldık ve 1 Temmuz’da başlayacağız. Bu yaz dönemini de dolu dolu geçireceğiz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen