Siyaset

YRP’li Narin: “Vatandaşımızı ezmeyle, sıkıntıya sokmayla iktidarda kalınmaz”

KAYSERİ (1HA – ÖZEL HABER) – Elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen zamlarla ilgili açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi (YRP) Kayseri İl Başkanı Önder Narin, “Şu kış günü Kayseri gibi bir yerde doğalgaz kullananlar soba yakıyorlar. Sobaya dönmeye başladılar. Bu çok kötü bir manzara.” dedi.

Faturalara gelen yüksek orandaki zamlar vatandaşları zor durumda bırakıyor. Birçok vatandaş, geçtiğimiz aylara kıyasla neredeyse 2 katına çıkan faturaları ödemekte sıkıntı yaşıyor. Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Kayseri halkının elektrik ve doğalgaz zamlarında çok sıkıntı çektiğini ve kendilerine halk tarafından şikayetler geldiğini ifade etti. Vatandaşın faturalardan mustarip olduğunu söyleyen Narin, “Halk Faturalarını göndermeye başladılar. Ne yapacağız diyorlar. Bizlerde diyoruz ki bizler iktidar değiliz. Biz sadece medya konusunda yardımcı oluruz. Yetkililere dile getirip iletiriz diyoruz. Halkımız elektrik, doğalgaz bu yağmur gibi gelen zamlardan çok büyük etkilenmeye başladılar. Vatandaş bu sorunları kim çözecek kendi kendilerine soruyorlar. Kendi görüşünde olmayan kişilere bile çözüm bulabilmek için koşmaya başladılar. Dolayısıyla biz, gelen her insanı karşılıyoruz şu anda. Dertlerini sıkıntılarını dinliyoruz.” dedi

Gelen elektrik faturalarını örnek alarak tepki gösteren Narin, “Ben şu anda Kayseri halkının huzurunda kendimden örnek vermek istiyorum. 2 tane gelen elektrik faturamı paylaşacağım. Kendi şirketimde Aralık ayı faturası, 276 liralık bir tutardı. 276 liralık faturada 227 kilowatt kullanmışız. Ocak ayı faturasına bakacak olursak, 717 lira fatura tutarı gelmiş. 3 katına yakın bir rakam var ve sadece aradaki fark 35 kilowatt. Bir diğer fatura tutarı ise 41 bin 371 lira. Hiçbir faaliyet göstermeyen bir işletmenin açılması için yapılan inşaattaki kullanılan malzemeler var sadece. Yani bunu neye göre okuyorlar, nasıl okuyorlar vatandaşımıza gerçekten izah etmeleri gerekiyor.” diye konuştu.

‘VATANDAŞIMIZ MAĞDUR DURUMDA’

Başkan Narin, vatandaşların yüksek gelen faturalar yüzünden doğalgaz yerine soba kullandıklarını ifade ederek, “faturalara yeniden bir düzenleme getirilmesini devletten talep ettiğini söylerek, “Vatandaşı ezmekten artık vazgeçelim. Bu faturalar konusunda devletimizden düzenlenmesini acilen bekliyoruz. Çünkü vatandaşımız çok mağdur durumda. Şu kış günü Kayseri gibi bir yerde doğalgaz kullananlar soba yakıyorlar. Sobaya dönmeye başladılar. Bu çok kötü bir manzara. 4 bin 250 lira asgari ücret verildi ama doğalgazda 600 – 700 lirası fatura olarak geri alındı. Kirası, elektriği vesaire yok. Vatandaşımız, ‘keşke 2 bin 800 lira kalsaydı da biz bu şekilde zorlanmasaydık’ diyorlar. Yeniden Refah Partisi olarak devletimizden yeniden bir düzenleme yapmasını talep ediyoruz.” dedi.

‘VATANDAŞIMIZI EZMEYLE İKTİDARDA KALINMAZ’

Gelen zamları vatandaşa yapılan bir zulüm olduğunu belirten YRP’li Narin, “Vatandaşımızı ezmeyle, sıkıntıya sokmayla iktidarda kalınmaz. Üretim, istihdam olmadığı müddetçe bu sıkıntılardan hiçbir şekilde kurtulamayız. Biz Yeniden refah partisi olarak vatandaşımızın her zaman umuduyuz ve vatandaşımı bu sıkıntılardan kurtaracak olan tek parti Yeniden Refah partisidir. Çünkü diğerleri denenmiştir. Denemeye de bir daha gerek yok. Erbakan hocamızın dönemindeki icraatları örnek alarak ve üzerinde koyarak vatandaşımızı inşallah refaha kavuşturacağız. Çünkü bu yapılan vatandaşımıza zulümdür. Bunu bir an evvel bitirelim.” dedi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu