10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberGüncelVALİ ÇİÇEK: “SEÇİM GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASINDA PARTİLERİN, ADAY VE VATANDAŞLARIN KATKISI ÖNEMLİ”

VALİ ÇİÇEK: “SEÇİM GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASINDA PARTİLERİN, ADAY VE VATANDAŞLARIN KATKISI ÖNEMLİ”

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin güven içinde yapılabilmesi için gerekli önlemler alındı. Vali Gökmen Çiçek, “Seçimlerin güven içerisinde yapılması ve sona ermesi için siyasi parti yöneticilerimizin, adayların ve vatandaşlarımızın katkıları bizim için önemlidir” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerine sayılı günler kaldı. Kayseri’de Vali Gökmen Çiçek başkanlığında ‘seçim güvenliği’ toplantısı yapıldı. Valilikte yapılan toplantıda Vali Yardımcısı Şenol Esmer, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yüksel Yiğit, İlçe Kaymakamları ve diğer ilgili kurum temsilcileri hazır bulundu.

Seçim Güvenliği toplantısında konuşan Vali Çiçek, seçimlerin sağlıklı ve güven içinde tamamlanmasında siyasi parti yöneticileri, adaylar ve vatandaşların katkılarının önemli olduğunu vurguladı. Seçim günü için her türlü tedbirin alındığını belirten Çiçek, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçim sürecinin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirler alınmıştır. Seçimlerin güven içerisinde yapılması ve sona ermesi için siyasi parti yöneticilerimizin, adayların ve vatandaşlarımızın katkıları bizim için önemlidir” dedi.

Polis ve jandarma teşkilatlarının seçim öncesi ve seçim sonrasında alması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürüttüklerini de vurgulayan Çiçek, “Oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimlerimiz mesai mefhumu gözetmeden görevleri başında olacaklardır” dedi.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler