Tribünlerden hükümet aleyhine sloganlar için kim ne dedi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Süper Ligde dün ve önceki gün oynanan erteleme maçlarında hükümet aleyhine atılan sloganlar ve sonrasında kulüplerin yaptığı açıklamaların yankıları devam ediyor. Kayserispor tarafından içinde ‘zillet’ ifadesinin de geçtiği açıklama siyasileri de karşı karşıya getirdi. Bazı isimler Kayserispor’a tepki gösterirken bazı isimler ise Kayserispor’un yanında yer aldı.

Cumartesi ve Pazar günü oynanan Fenerbahçe – Konyaspor ve Beşiktaş – Antalyaspor maçlarında taraftar “Hükümet istifa” sloganı attı. Bu tezahüratların ardından Kayserispor Kulübü, resmi sosyal medya hesabından içinde ‘zillet’ ifadesinin de geçtiği tepki açıklaması yaptı. Yapılan açıklama sonrasında bazı isimler Kayserispor’a tepki gösterirken bazı isimler ise Kayserispor’un yanında yer aldı.

MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kayserispor’un yanında yer aldığını belirten MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Biz tribünlere kardeşlerimiz gözü ile baktık her zaman ve bu her zaman böyle devam edecek. Ama bu acı ortada iken tribünleri bu işlere alet eden kim varsa da tepkimiz olacaktır. Bizim kavgalarımız hep sevdalarımızdan sebeptir. Sevdamız da bellidir” ifadelerini yer verdi.

Ersoy ayrıca bir diğer paylaşımında “Spora siyaseti alet etmeyin diyen kişiler, zannedersem tam algılayamıyorlar, siyaseti spora böyle bir acı ortada iken alet edenleredir bizim tepkimiz, yoksa Kayserispor taraftarı yakinen bilir ki biz siyasi görüşe göre onları içeride veya deplasmanda her ortamda savunmadık” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ AÇIKLAMA

Kayserispor’a tepki gösteren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yaptığı açıklamada “Kayserispor şehrin takımıdır. Siyaset üstüdür. Şehrin en önemli marka değeridir. Belirli bir kişi, grup ya da siyasi bir partinin güdümünde olamaz. Yöneticiler kendi görüşlerini kulübü kullanarak açıklayamaz. Kulübü kirli siyasetinize alet edemezsiniz! Siyaset değil işinizi yapın” ifadelerini kullandı.

KAZIM YÜCEL AÇIKLAMA

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel de, “Kayserispor Kayseri’mizin sevdasıdır, Yönetimler gelir gider” dedi.

SEDAT KILINÇ AÇIKLAMA

MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye katılan iş insanı Sedat Kılınç da, sosyal medya hesabından Kayserispor’a tepki gösterdi. Sedat Kılınç, yıllarca Kayserispor’a emek verdiği ve yöneticilik yaptığını belirttiği açıklamada, “Yıllarca Kayserispor’a emek verdim, yöneticilik yaptım. Kimsenin sahip çıkmadığı dönemde Kayserispor sahipsiz değil dedim: Başkan adayı oldum Maddi manevi yanında oldum, defalarca sponsor oldum. Kayserispor harici hiçbir takımı tutmadım. Kayserispor yönetimi bugün bize zillet dedi” ifadelerine yer verdi.

KAPALI KALE TARAFTAR DERNEĞİ BAŞKANI AHMET DİRGENALİ AÇIKLAMA

Kapalı Kale Taraftar Derneği’nin Başkanı Ahmet Dirgenali ise şahsi hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Tribünlerde bu tür olayların olması her iki yönlü de yanlış. Tribünler artık büyük birer STK’dır ve içinde her düşünceden insanı barındırıyor. Kayserispor ve tüm kulüpler siyaset üstü olmalıdır. Yönetenin işi kulübü iyi duruma getirmek taraftarın görevi 90 dakika destek.”

KAYSERİSPOR NE AÇIKLAMA YAPMIŞTI?

Kayserispor Kulübü’nden statlarda hükümet aleyhine atılan sloganlarla ilgili, “Kayserispor’un ve Kayserispor camiasının, devletin ve milletin sonuna kadar yanında olduğunu, şu felaket günlerinde milli acımızı yürekten paylaştığını, tribünlere hakim olmaya çalışan kirli siyaset ve zillete de karşı olduğunu ve bunu da kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklaması yapılmıştı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Tribünlerden hükümet aleyhine sloganlar için kim ne dedi?