9 C
Kayseri
Çarşamba, Kasım 29, 2023
Ana SayfaHaberGüncelSEÇİM KURULUNDAN AFİŞ KARARI

SEÇİM KURULUNDAN AFİŞ KARARI

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Melikgazi Yüksek Seçim Kurulu, itiraz üzerine, Kayseri Kalesi’ne asılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Hulusi Akar’ın fotoğraflarının kaldırılması yönünde karar aldı.

CHP Kayseri Milletvekili Adayı Hukukçu Niyazi Ünalmış, Cumhurbaşkanı ve Adayı Erdoğan ile Akar’ın Kayseri Kalesi surlarına asılan fotoğrafların haksız rekabete sebep olduğu ve tarihi yapıyı kapattığı gerekçesiyle kaldırılması yönünde başvuru dilekçesi sundu. Bugün toplanan Melikgazi İlçe Seçim Kurulu üyeleri, talebi yerinde bularak Erdoğan ve Akar’ın fotoğraflarının surlardan kaldırılması yönünde oy çokluğu ile karar verdi.

Melikgazi İlçe Seçim Kurulu, CHP Adayı Ünalmış’ın aynı başvuruda MHP İl Başkanlığı binasına asılan Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in yüzlerinin diğer taraflarına Selahattin Demirtaş ve Pervin Buldan’ın fotoğlarlarının yerleştirildiği ve “Bazıları İki Yüzlüdür” pankartının da kaldırılması talebi, MHP binasının kendi sorumluluk sahasında olmadığı gerekçesiyle “karar verilmesine yer olmadığı” yönünde karar verdi.

Melikgazi İlçe Seçim Kurulu, alınan karaların taraflara ve kararın ifası için Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne tebliğ edilmesine de karar verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler