14 C
Kayseri
Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaHaberGüncelHürriyetçi Eğitim Sen’den Kayseri’de 2 öğretmene şiddet iddiası

Hürriyetçi Eğitim Sen’den Kayseri’de 2 öğretmene şiddet iddiası

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Hürriyetçi Eğitim Sen Kayseri Şubesi tarafından yapılan açıklamada Kayseri’de 2 öğretmenin şiddet gördüğü iddia edildi.

Hürriyetçi Eğitim Sen Kayseri Şubesi tarafından Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu ve İbrahim Kendirlioğlu İlkokulu’nda 2 öğretmenin şiddet gördüğü iddia edildi. Sendika tarafından yapılan açıklamada, “Kayseri’de  aynı gün içerisinde iki öğretmenimiz şiddete maruz kalmıştır. Melikgazi Hoca Ahmet Yesevi  İlkokulu’nda görev yapan bir meslektaşımızi maalesef saldırıya uğradığı haberi gelmiş olayın detaylarını öğrenmeye çalıştığımız esnada ise  başka bir okulumuzdan yine bizleri üzen başka bir haber daha ulaşmıştır.

Bu sefer de, Melikgazi İlçesi İbrahim Kendirlioğlu İlkokulu’nda da görev yapan başka bir meslektaşımız da saldırıya uğramıştır. Öncelikle başta öğretmenlerimize, ailelerine, camiamıza, öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Saldırıyı yapanları ve caydırıcı hiç bir önlem almayan yetkilileri de  kınıyoruz. Ve şu soruları tekrar soruyoruz:

Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, ne işe yarar ve  kime hizmet eder? Öğretmenin sınava tabi tutulmasından başka bir anlam ifade etmeyen, içeriği boş bir kanundur. Her defasında bunu söylemekten dilimizde tüy bitti. Çözüm yolları bellidir bunları da dile getirmekten dilimizde tüy bitti.  Eğitimciye şiddetle ilgili yasal bir düzenleme ne zaman hazırlanacaktır. Bu konuda bir kanun çıkarmak;  kişiye özel düzenlenen kanunlardan, ihale kanunlarından, sarı sendikalar için bir gecede çıkarttığınız kanunlardan daha mı zordur” ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...

Son Haberler