8 C
Kayseri
Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaHaberGüncelFERMİNA MOBİLYA YETKİLİSİ TEMİZSOY: “TÜRK MOBİLYASI DÜNYADAKİ YERİNİ ALDI”

FERMİNA MOBİLYA YETKİLİSİ TEMİZSOY: “TÜRK MOBİLYASI DÜNYADAKİ YERİNİ ALDI”

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA)- Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı özelliğini taşıyan İstanbul Mobilya Fuarı’nda stant açan Fermina Mobilya Firma yetkilisi Celal Temizsoy, Türk mobilyasının şu anda ayrı bir yerinin oluştuğunu söyledi. Temizsoy, “Eskiden farklı ülkeler telaffuz ediliyordu ama artık Türk mobilyası dünyadaki yerini aldı diye düşünüyorum” dedi.

İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek olan İstanbul Mobilya Fuarı, bugün kapılarını açtı. Fuarda Kayseri’de üretim yapan yaklaşık 180 mobilya firması da yerini aldı. Avrupa’nın en büyük mobilya fuarları özelliğini de taşıyan fuarda stant açan Fermina Mobilya Firma yetkilisi Celal Temizsoy, yaklaşık 12 yıldır fuara katıldıklarını söyledi. Fuarın her yıl üzerine katarak ilerlediğini söyleyen Temizsoy, “Fuar her yıl üzerine koyuyor. İnsanlar çok güzel modeller, firmalar çok farklı tasarımlar yapıyor. Eskiden Kayseri deyince sadece seri üretim konuşuluyordu, şimdi tasarımlar konuşuluyor. Yapmış olduğu stantla ürünleriyle, firmaların vermiş olduğu hizmetlerle gayet güzel fuarlar geçiyor. Yaklaşık 50 binin üzerinde ziyaretçi geleceği planlanıyor. Şu an itibariyle ilk gün olmasına rağmen gayet güzel başarılı bir ziyaretçi trafiği var. Özellikle Avrupa ve Amerika’dan ziyaretçi geliyor ama bunun yanı sıra biz Orta Doğu’ya Orta Asya’ya, Hindistan’a ki fuarlara da gittik ciddi anlamda oralarda kimle görüştüysek buraya geleceğini söyledi. Zaten İstanbul mobilya fuarına gelenler Türk mobilyasını, tasarımını çok beğendikleri için mutlaka gelecekler. Türk mobilyasının şu anda ayrı bir yeri oluştu. Daha çok üzerine koyacağız, eskiden farklı ülkeler telaffuz ediliyordu ama artık Türk mobilyası dünyadaki yerini aldı diye düşünüyorum. Fuara biz 9 tane ürün getirdik, fakat biz 2023 yılında 14 tane model yaptık. Bu modellerin hepsini sergilememiz söz konusu olmadığı için 9 tane birbirinden farklı tasarımı getirdik” şeklinde konuştu.

‘İHRACAT ODAKLI ÇALIŞIYORUZ’

Yaklaşık 4 yıldır ağırlıklı olarak ihracat odaklı çalıştıklarını söyleyen Temizsoy, “Biz yaklaşık 4 yılıdır ağırlıklı olarak ihracat odaklı çalışıyoruz. Şu anda 35’in üzerinde ülkeye 170 civarı yabancı müşteriyle çalışıyoruz. Ağırlığımız ihracat, bundan sonra daha da ağırlık vermeyi düşünüyoruz. 1980’den beri 40 yılın üzerinde bu işi profesyonel şekilde yapmaya çalışıyoruz. Özellikle son 5 yıldır kullanmış olduklarımızla, personel kadromuzla, personellere verdiğimiz eğitimlerle son teknoloji makinalarla üretim yapıyoruz. Koltuk alanında da butik üretimde yapılan koltukları seride üretiyoruz. Biz bunu kendimize benimsedik eğitimini aldık. Almış olduğumuz eğitimlerde de butikte üretilen ürünleri biz seride, son teknolojide nasıl üretiriz, daha kaliteli, daha farklı tasarımlar nasıl yapabiliriz hedefimiz bu inşallah bu yolda da daha güzel işler yapacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

‘FİRMA OLARAK MİLLİYETÇİ BİR YAPIMIZ VAR’

Önemli olanın firmaların değil de ülkenin kazanması olduğunu dile getiren Temizsoy, “Bizim firma olarak milliyetçi bir yapımız var. Önemli olan bireysel olarak firmaların kazanması değil, ülkenin kazanması. İhracat yaparak ülkemize ciddi manada döviz kazandırabiliyorsak ne mutlu bizlere.  Biz ülkemiz için varız, ülkemiz için nasıl yenilik katarız, ülkemize nasıl faydalı oluruz, daha çok nasıl döviz kazandırırız, daha çok nasıl istihdam sağlarız bunlar çok önemli şeyler. İstihdam ülkemizin olmazsa olmazı, vergiler ülkemizde ciddi manada ekonomiye katkı sağlıyor. İstihdam anlamında bizim sektörümüz tamamen istihdam, mobilya sektörü endüstriyel olmuyor. Ülkemize katkı sağlamanın gururu içerisindeyiz. Fermina’nın bundan sonraki hedefi sürekli ticarette üzerine koymak. Gerek teknoloji, gerek metraj, gerek istihdam olarak sürekli üzerine koymamız lazım. Bizlerin yeter artık deme şansımız yok” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler