Güncel

DORMİR YATAK İŞLETME SAHİBİ İLBASMIŞ: “KAYSERİ’Yİ DÜNYADA YATAĞIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ”

 

KAYSERİ (1HA) –  Dormir Yatak İşletme Sahibi Yüksel İlbasmış, Türkiye’nin şuan dünyadaki yatak pastasının yüzde 5’inde olduğunu söyledi. İlbasmış, “Yakın gelecekte ise bu pastadan daha büyük bir dilim alacağız. Hem tasarım, hem AR-GE, hem rahatlık, hem de fiyat noktasında Kayseri özellikle Türkiye’de yatağın başkenti, dünyada da başkent yapma yönünde ilerleyeceğiz” dedi.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek olan İstanbul Mobilya Fuarı’nın 4’üncü gününde firmalar ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Kayseri’den fuara katılan 180’in üzerinde mobilya ve yatak üreticilerinden birisi olan Dormir Yatak da fuarda yerini aldı. Fuarın ilk 3 gününün oldukça güzel geçtiğini söyleyen Dormir Yatak İşletme Sahibi Yüksel İlbasmış, “İşlerimiz iyi gidiyor. Bundan sonra da daha iyi olacağını tahmin ediyoruz. Dormir Yatak, Çobanoğlu Grup’un en genç yatırımı, 10’ncu yılını kutluyoruz. 2022 yılında en iyi yatak tasarımı ödülünü aldı. 30 ülkeye ihracat yapıyoruz. Türkiye’de 150 noktada Dormir yatağın ürünleri satılıyor. Bu sene 4 yeni ülke ile yeni anlaşmalar yaptık. Bulgaristan, Romanya, İsviçre ve Japonya ülkeleri ile anlaşma yaptık onun yanın da yurt içinde de ciddi manada bir talep var. Yurt içinde de bayilik yapılanmamızı da genişletmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE, DÜNYADAKİ YATAK PASTASININ SADECE YÜZDE 5’İNDE’

Fuarların eskisi gibi sıcak satış yerleri olmadığını dile getiren İlbasmış, “Yıl içerisinde takip ettiğimiz müşterilerimiz, müşteri adaylarımız yaptığımız olumlu görüşmeleri fuardan sonra da devam ettirebilirsek satışa o şekilde dönüşebiliyor. Amacımız, Türkiye’nin ve dünyanın 4 bir tarafına toptan satışlar yapmak için Kayseri’de ürettiğimiz ürünlerin ihracatını yaparak yurt içindeki bayi ağımızı genişletmek” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin şu an dünyadaki yatak pastasının yüzde 5’inde olduğunu belirten İlbasmış, Kayseri’yi yatakta dünyanın başkenti yapma yönünde ilerlediklerini söyledi. İlbasmış, “Dünyada yatak pastasının en büyük payını alan ülke Çin, daha sonra Amerika, daha sonra Güney Amerika ülkeleri Brezilya ve Hindistan geliyor. Türkiye ise bu pastanın yüzde 5’ini alıyor. Daha yolun başındayız ve yolumuz uzun. Yakın gelecekte ise bu pastadan daha büyük bir dilim alacağız. Hem tasarım, hem AR-GE, hem rahatlık, hem de fiyat noktasında Kayseri özellikle Türkiye’de yatağın başkenti, dünyada da başkent yapma yönünde ilerleyeceğiz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu