Güncel

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

 

KAYSERİ (1HA) – Türkiye’yi sarsan ve Kayseri’den de hissedilen deprem sonrasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk etapta 25 araç ve 34 personel destek için deprem bölgesine gönderildi. Ekipler deprem bölgesinde çalışmalara başladı.

Kahramanmaraş, Adıyaman ve Diyarbakır merkezli sabaha karşı saat 04:17’de 7.7 büyüklüğü olarak açıklanan depremin ardından bugün saat 13:24’te merkez üssü Kahramanmaraş Elbistan olan 7.5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem Kayseri dahil birçok kentte de hissedildi. Yaşanan 2 büyük deprem sonrası bin 651 can kaybı, 11 bin 119 yaralı olduğu açıklandı.

Yaşanan deprem sonrası Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk etapta 25 araç ve 34 personel destek için deprem bölgesine gönderildi. Ekipler deprem bölgesinde çalışmalar başladı.

Konu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Tüm gücümüz ile deprem bölgesine destek olmaya çalışıyoruz. Her can bizim için çok önemli. Büyükşehir Belediyemize bağlı itfaiye ekiplerimiz deprem bölgesinde enkaz altında kalan vatandaşlarımıza ulaşmak için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Rabbim yardımcıları olsun” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu