EğitimGüncel

Besime Özdereci Engelsiz Yaşam Merkezi Eğitim ve Öğretime Başlıyor

KAYSERİ,(BGC)- Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi olacak olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde eğitim ve öğretime başlıyor.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile Talas Bulvarı Erenköy Mahallesine yapılan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükılıç’ın katılımıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde eğitim ve öğretime başlıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Ali Rıza Özderici ile eşi Besime Özderici iş birliği ile hayata geçirilen Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin eğitim-öğretim başlangıcı ve tanıtım töreni, 3 Aralık’ta saat 11.00’de gerçekleşecek.

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI MERKEZİ

Türkiye’nin en kapsamlı yaşam merkezi konumundaki Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, bireysel ve grup eğitimi sınıfları, fizik-tedavi odası, atölyeler, yaşam evleri, aile ve bireysel görüşme odaları, çok amaçlı konferans salonu ile engelli vatandaşların hizmetine sunuluyor. Çok amaçlı merkez ile engelli bireylerin, bağımsız olması, kendi kendine yetebilmesi, üretmesi ve kendi ayakları üzerinde durabilmesi amaçlanıyor. Merkez ayrıca, kütüphane, spor salonu, yüzme ve hidroterapi havuzu, engelsiz spor salonundan, spor sahası, hobi bahçesi, kum havuzuna kadar öğrencilerin fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarını desteklerken, sosyal yaşam becerilerini güçlendirecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu