1. Haberler
  2. Güncel
  3. VEKİL ERSOY, “MHP’NİN LİSTESİ KAYSERİ’DE EN İYİ LİSTE”

VEKİL ERSOY, “MHP’NİN LİSTESİ KAYSERİ’DE EN İYİ LİSTE”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri 2. Sıra Milletvekili Adayı Baki Ersoy, Kayseri’deki en iyi milletvekili listesinin MHP’de olduğunu söyledi. Ersoy, “biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz ve 48 Milletvekili ile TBMM’nde temsil edilen PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’den daha az milletvekili sayısı ile temsil ediliyoruz, bu bizim gücümüze gidiyor. Listelere bakıldığında da MHP’nin listesi Kayseri’de en liste algısı var mı, var. Bu sadece algı değil bence doğru” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri 2. Sıra Milletvekili Adayı Baki Ersoy ve MHP 3. Sıra Milletvekili Adayı Adnan İncetoprak, Kayseradar ve Radyo Radar ortak canlı yayınında ‘Gündem Kayseri’ programına konuk oldu. Kayseradar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını cevaplayan Baki Ersoy, 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için yoğun bir şeklide çalıştıklarını söyledi. Ersoy, “Bu yoğunluğumuzu sahada ki teveccüh bizleri mutlu ediyor, daha motive oluyorum. Sevdamız Kayseri. Gittiğimiz her yerde de yaptıklarımızın karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Bu manada Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Cumhur ittifakı olarak seçim çalışmalarımız çok iyi gidiyor” dedi.

‘HDP’DEN DAHA AZ MİLLETVEKİLİ SAYISI İLE TEMSİL EDİLİYORUZ, BU BİZİM GÜCÜMÜZE GİDİYOR’

Kayseri’deki en iyi milletvekili listesinin MHP’de olduğunu söyleyen Ersoy, “Kayseri’nin hiç tartışılmayan Milletvekili adayları MHP’de. Adaylar açıklandı, gerçekten tartışılmayan bir liste. MHP’nin listesi gerçekten güzel bir liste. Adnan başkanımız gerçekten çok sevilen ve sayılan bir isim. Bu şehre hizmet noktasında yıllarını vermiş bir insan. Gece gündüz demeden bu şehir için çalıştık mı çalıştık. Bizim adaylarımıza bir bakın, bizim zilimizi gece 3’te basabilecek mesafede olabilir misiniz, olamaz mısınız, ya da kardeşini, oğlunu, amcasının çocuğunu, annesini, babasını bulabilir misiniz, bulabilirsiniz biz bu şehrin çocuklarıyız. Listelere bakın milletin vekilini seçerken bu kritere bakın. Bunu neden söylüyorum çünkü bu şehir bizim. Yarın bu seçim biter. Biz cumhur ittifakı olarak ne diyoruz; ‘Aday belli karar net’ 2018 yılında olduğu gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk turda açık ara oy farkıyla seçtirmek istiyoruz, bunun için gayretlerimiz de vardır, her gittiğimiz yerde de bununla alakalı konuşmalarımızı yapıyoruz. Ama ikinci tarafta biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz ve 48 Milletvekili ile TBMM’nde temsil edilen PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’den daha az milletvekili sayısı ile temsil ediliyoruz, bu bizim gücümüze gidiyor. Listelere bakıldığında da MHP’nin listesi Kayseri’de en liste algısı var mı, var. Bu sadece algı değil bence doğru” şeklinde konuştu.

‘7 BENZEMEZİ MASADAN DÜŞÜRDÜĞÜMÜZ TAKDİRDE ÖNÜMÜZ AÇIK’

14 Mayıs 2023 seçimlerinde Türkiye’nin önünde bulunan eşiği atlatacaklarını dile getiren Ersoy, “İnsanlar bu seçimde vatan, millet, devlet ve beka meselesi olarak bakıyor. İnsanlar Kayseri özelinde şöyle değerlendiriyorlar, HDP’nin, PKK’nın, FETÖ’nün, bütün terör örgütlerinin adayı belli iken biz bunlara bu ülkeyi bırakmayız gerekirse aç kalırız diyorlar. Benim alanda gördüğüm bu. İnsanlarımız diyor ki biz bu seçimi bir atlatalım, oturur problemlerimizi konuşuruz. Soğan Patates konusu bence çok gereksiz, bugün soğanı patatesi konuşacağımız bir dönem değil, bu seçim de bana göre sadece Cumhurbaşkanlığı, Milletvekili seçimi değil, cepheler netleşmiş kimsenin kimseyi kandırmasına gerek yok. 6’lı masaya 6+1 dedik bizim HDP ile aramızda mesafe var dediler, ne kadar mesafeli olduklarını gördük. Onlarında adayı Kılıçdaroğlu, 6’lı masanın adayı da Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün de, PKK’nın da
Kılıçdaroğlu. Bazı şeyler zaman içerisinde olur, Türkiye çok genç bir ülke ama Türkiye’nin önünde bir eşik var; 14 Mayıs 2023 bu eşiği atlatıp 7 benzemezi masadan düşürdüğümüz takdirde önümüz açık diye düşünüyorum” diye konuştu.

‘BU ŞEHİR GENEL BÜTÇEDEN HAKKETTİĞİNİ FAZLASIYLA ALMALI’

Kayseri’nin genel bütçeden hak ettiğini alması gerektiğini belirten Ersoy, şunları söyledi: “Genel bütçeden hak ettiğimizi almak zorundayız. Biz tabi ki hayırsever şehriyiz bununla gurur duyuyoruz bu ayrı bir konu ama bizim genel bütçeden payımızı fazlasıyla almamız gerektiğinin gerekiyor. Bu şehir genel bütçeden hakkettiğini fazlasıyla almalı ve yarım kalan ne yatırım varsa, tamamlanması gereken ne yatırım varsa özellikle tarım ve hayvancılık alanında olmalı yapılacak. Otoban, Hızlı teren bunlarda olması gereken şeyler bunlarda takip edilmeli ve bitirilmesi gerek projelerdir çünkü kayserimiz bunu sonuna kadar hakkediyor. Ben 28’nci dönemde bunlarla daha fazla ilgileneceğimizi ve Cumhur ittifakı ile beraberde daha güçlü bir yapıyla çünkü oturmuş bir yapı olacak, bu yapıyla projeleri hep beraber takip edeceğiz. Adnan abimiz artık bu projeleri takip edecek, müjdeleri artık o verecek. Ben bugün Adnan abiyi milletvekilimiz olarak görüyorum. Bunu sahada görmesem, inanmasam söylemem ama bunu sevgiye, saygıya, teveccühe göre söylüyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen