3 C
Kayseri
Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaHaberGüncelTürk Hava Kurumu topladığı kurban derileri ile gençlere destek oluyor

Türk Hava Kurumu topladığı kurban derileri ile gençlere destek oluyor

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Her yıl Kurban Bayramı’nda kurban derilerini toplayan Türk Hava Kurumu bu yılda kurban derilerini toplamaya başladı. Türk Hava Kurumu Kayseri Şube Başkanı Kemal Güneş, “Bayramın 1’inci günü yaklaşık 4 araç ile kurban derisi topladık” dedi.

Kurban Bayramı’nda kurbanlarını kesen vatandaşlar, kurban derilerini de bazı kurumlara bağış yapıyor. Her yıl Kurban derisi toplayan Türk Hava Kurumu bu yılda kurban derilerini toplamaya başladı. Bayramın 1’inci günü 4 araç ile kurban derisi topladıklarını belirten Türk Hava Kurumu Kayseri Şube Başkanı Kemal Güneş, “Bu bayram 95 tanesi sığır, 1550 tanesi koyun ve 75 tanesi keçi derisi olmak üzere toplam 1720 deri topladık. Bu derilerin satışından elde ettiğimiz gelir ile Sportif Havacılık faaliyetleri adı altında gençlerimize ücretsiz eğitim vermekteyiz. Gençlerimizi havacılığa özendirmek ve havacılığı sevdirmek adına eğitim merkezlerinde ücretsiz olarak yamaç paraşütü, planör eğitimi ve yelken kanat gibi sportif faaliyet alanlarında ücretsiz eğitim vermekteyiz” şeklinde konuştu.

Asıl amaçlarının gençlere havacılığı sevdirmek olduğunu dile getiren Güneş, “ Kurum 1925 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu. O yıllardan beri filtre, zekat, kurban dersi ve halkın yardımları ile kurumu ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bizim esas amacımız gençlere havacılığı sevdirmek. Bu yardımlar ile birlikte gençlere ücretsiz olarak sportif havacılık eğitimi veriyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler