Spor

Su Jeti ve Flybaoard Şampiyonası finali gerçekleştirildi

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de ilk defa düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flybaoard Şampiyonası finali gerçekleştirildi.

Kocasinan Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kayseri Valiliği, Türkiye Motosiklet Federasyonu, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü’nün (ANMOT) desteğiyle Kayseri’de ilk defa yapılan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 2. ayak yarışları ödül töreni ile sona erdi. Kuşçu Mahallesi’nde gerçekleştirilen Şampiyonaya AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, il müdürleri, meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Kocasinan Belediyesi olarak sosyal hayatı canlandırmak için birçok projeye imza attıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayserililerin mutluluğunu artırmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için yoğun gayret sarf ettiklerini söyledi. Çolakbayrakdar, ” Anadolu’nun ortasında ve karasal iklime sahip bir şehir, su jeti ve flyboard gibi denizin üzerinde yapılan müsabakalara ev sahipliği yapıyor. Demek ki isteyince her şey oluyor. Yamula Barajı’nın bugünlere gelmesinde emekleri olan herkese teşekkür ediyorum. Yamula Barajı’nda, enerji ve balık üretiliyor. Ayrıca burası hobi faaliyetlerinin yapıldığı yer. Bundan sonra nasipse Kayseri’den genç sporcuların yetişebileceği bir su sporlarının merkezini, Kuşçu’ya ve Kayseri’mize kazandıracağız. Bu etkinlik ve sağladığı motivasyondan dolayı sayın valimize teşekkür ediyorum. Bir dostumuz İzmir’den aradı. ‘Kayseri bunu damı yaptı’ diye. Evet, Kayseri bunu da yaptı. Allah izin verirse bundan çok daha iyisini de yapmaya şimdiden adayız. Kayseri’ye deniz geldi. Bu saatten sonra artık deniz yok diyemeyiz” şeklinde konuştu.

Türkiye Şampiyonası’nı Kayseri’de yapmanın mutluluğunu ve keyfini yaşadıklarını dile getiren Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ise; “Kuşçu Marina, artık su sporları merkezi olacak. Türkiye’de su üzerinde yapılacak olan bütün organizasyonlar, Kuşçu Marina’da yapılabilir. Herkesi buraya davet ediyorum. Bu vesileyle bizleri misafir eden belediye başkanımıza ve valiliğimize teşekkür ediyorum” ifade etti.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Öte yandan 75 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada stock pro1 kategorisinde Mert İkiz birinci, Serdar Ata ikinci, Furkan Yılmaz üçüncü oldu. Stock pro2 kategorisinde ise Hakan Akgün birinci, Emre Aydın ikinci, Abdulkadir Soylu üçüncülüğü elde etti. Open kategorisinde Kaan Şanver birinci, Kahraman Aktaş ikinci, Şuhayip Erdem üçüncü oldu. Drag kategorisinde de Kaan Şanver birinci, Hakan Akgün ikinci, Umut Çelikel üçüncülüğe ulaştı. Flyboard da ise Kahraman Aktaş birinci, Furkan Yılmaz ikinci, Doğukan Çelik üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde de Ayşenur Varan birinci, Rüya Başlıoğlu ikinci, Sultan Akgün üçüncü oldu.
75 sporcunun 7 kategoride mücadele ettiği etkinlikte yarışlar, open, pro stock (0-179 beygir), pro stock (180 beygir ve üstü), kadınlar kupası, gençler, flyboaard ve drag sınıflarında gerçekleştirildi. Yarışlarda dereceye giren sporculara Başkan Çolakbayrakdar ve protokol üyeleri tarafından madalyaları verildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu