10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberEkonomiSARRAF İHSAN GÜLDERDİ: “DÖVİZ VE ALTININ FİZİKİ OLARAK ALINMASI DAHA KÂRLI”

SARRAF İHSAN GÜLDERDİ: “DÖVİZ VE ALTININ FİZİKİ OLARAK ALINMASI DAHA KÂRLI”

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA-ÖZEL)- Çeyrek altının rekor kırdığını belirten Sarraf İhsan Gülderdi has altının da yıl sonuna kadar bin 500 liraya kadar yükseleceğini öngördüklerini söyledi. Bankalardan dijital olarak alınan altın ve dövizde aradaki makasın fazla tutulduğuna dikkat çeken Gülderdi, döviz ve altının fiziki olarak alınması tavsiyesinde bulundu.

Sarraf İhsan Gülderdi güncel altın ve döviz piyasasını değerlendirdi. Çeyrek altının 2 bin 350 lirayla tarihi rekoru kırdığını anımsatan Gülderdi “Has altın ise TL cinsinde bin 400 liraya kadar dayandı. Yılbaşı tahminlerimizde, 6 aylık vadede bin 500 liraya kadar yükseleceğini tahmin ediyoruz. Bu hafta bildiğiniz üzere ülkemizde seçim haftasına girmiş bulunmaktayız. Bu durum özellikle döviz fiyatlarında artışa neden olması bekleniyor. Sarraflar olarak insanların dövize doğru yönelimi olduğunu görüyoruz. Özellikle son 1 haftadır euro ve dolara büyük bir talep var. Bu da fiyatların yukarı yönlü artmasına neden oluyor. Tabi altın fiyatlarını da hareket ettiriyor. Şu anda dolar fiyatı 20,50 TL’den euro fiyatı 22,45 TL’den işlem görüyor” dedi.

ALTIN ve DÖVİZİ FİZİKİ OLARAK OLMAK DAHA KÂRLI

Sarraf Gülderdi, bankalardan dijital ortamda alınan döviz ve altının yatırımcıya zarar ettirdiği uyarısında da bulundu. Alış ve satış rakamlarındaki makasın bankalarda daha fazla olduğunu belirten Gülderdi, “Bankalar doları 1 lira aşağı 19,50 TL’den, euroyu 21,50 TL’den aldığını görüyoruz. Bu durumda vatandaşlarımızı uyarmak isteriz, dövizlerini fiziki olarak döviz bürolarından almalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü bankalarda aşırı bir makas farkı var” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL ALTIN ve DÖVİZ FİYATLARI
Has Altın: 1.394 TL,
Çeyrek Altın: 2.350 TL,
Euro: 22,45 TL,
Dolar: 20,50 TL.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler