1. Haberler
  2. Güncel
  3. Sarız’a müjde: termal su

Sarız’a müjde: termal su

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kayseri’nin Sarız ilçesi Kızılpınar Mahallesinde sıcak su tespit edilirken Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, ilçede jeotermal rezerv tespiti için izinler alınarak yatırım çalışmalarına başlanacağını duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Sarız ilçesi Kızılpınar Mahallesinde yer altında sıcak su kaynağı tespit edildi.

Yapılan ölçümler sonrası ise 86.1 derece çıkan suyun sıcaklığının düşmediği belirtilmişti. Bunun üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, sıcak su rezervinin ilçe ve Kayseri’nin kalkınmasına katkı sağlayacağını ifade ederek müjdeyi verdi.

Özdemir, jeotermal rezerv tespiti için izinler alınarak yatırım çalışmalarına başlanacağını belirterek; “Sarız’da çıkan ve jeotermal rezerv olduğuna dair güçlü bulgular sunan sıcak su tespiti sonrası, kaynağın çıktığı arazinin sahibi olan kıymetli hemşerimiz Sayın Ahmet Erkek ile bir araya gelerek, hem Sarız hem de Kayseri’nin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak yatırımlar için görüşmelerimiz oldu. Mevcut durumda jeotermal rezerv tespiti için gerekli yasal izinler alınmış ve değerli valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in de destekleriyle yakında çalışmalara başlanacaktır. Sarızımıza, Kayserimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yakın gelecekte Sarız’da termal otellerin ve seracılık faaliyetlerinin yürütüldüğü günlere hep birlikte kavuşacağız” ifadelerini kullandı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sarız’a müjde: termal su