Sarıkamış Harekatı, 109’uncu yıldönümünde tiyatral gösteri ile canlandırıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı gerçekleştirildi. Çeşitli makyaj teknikleriyle donmuş bir görüntü verilerek Sarıkamış’ı anlatmak adına ağır hareketlerle canlandırma yapıldı. Sarıkamış’ta şehit olan askerlerin şehadetleri canlandırıldı.
Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda Sarıkamış Harekâtı’nın 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen şehitleri anma programına AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İŞKUR İl Müdürü Ayşe Ak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, gençler ve vatandaşlar katıldı.
SARIKAMIŞ DESTANI CANLANDIRILDI
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı sonrası gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Sarıkamış Harekâtı şehitleri, KAYMEK Gençlik Merkezleri’nde eğitim gören öğrenciler tarafından tiyatral bir gösteriyle anıldı. KAYMEK tiyatro kursunda eğitim alan gençler, çeşitli makyaj teknikleriyle donmuş bir görüntü verilerek Sarıkamış’ı anlatmak adına ağır hareketlerle canlandırma yaptı. Sarıkamış’ta şehit olan askerlerin şehadetleri canlandırıldı.
AK Parti Milletvekili Murat Cahid Cıngı, “Sarıkamış şehitlerimizin arkasından söylenecek çok fazla söz yok. Yapabileceğimiz şey bu cennet vatanı, bizim bugün refah içerisinde yaşadığımız bu coğrafyayı kanlarıyla bizlere emanet eden şehitlerimizi ancak rahmetle anabiliyoruz” dedi.
Başkan Büyükkılıç ise, “75 bin gencimizin, askerimizin şehit olduğu o kış şartlarında Allah-uu Ekber Dağları’nda hayata göz yumduğu olumsuz koşullarındaki şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Onların hatıralarını yâd ederken, bu şehitlerimizin şahsında son süreçte 12 şehidimiz ve ondan öncesinde 7’nci yılını hatırladığımız Erciyes Üniversitesi önündeki durakta şehit olan 15 kardeşimizi de ve tabi ki tüm şehitlerimizi hatırlayarak sözlerime devam etmek istiyorum. Her sene bizi bu anlamlı günde tiyatral bir şekilde gençlerimizin bize hatırlattığı bu anlamlı günde yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ederken gerek şehir merkezinde gerekse diğer çevre ilçelerimizde yüzbinlere vermiş olduğumuz hizmetler ile sosyal, kültürel, eğitim ve diğer amaçlı çalışmalarında değerlere önem veren yaklaşımlarından dolayı da tebrik ediyorum. Ders alırsak, tarih tekerrür etmez. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Gerek ülkemizin gerekse de coğrafyamızın üzerinde oynanan oyunlar bitmiyor. Son süreçte Gazze’deki İsrail Yahudi’sinin bebeklerimizi, çocuklarımızı, sivillerimizi, hastalarımızı soykırım anlayışını da burada lanetleyerek, paylaşmak istiyorum. Birliğimizin, beraberliğimizin gerek coğrafyamızda gerekse ülkemizde en büyük sıkıntıları giderecek alan olduğunu hatırlatırken, elbette ülkemizin geldiği durumu göz ardı etmeden, gerçek anlamda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmanın ve uygulamalarıyla hayata geçiren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, tüm ekibini tebrik ediyorum. Bizler yerel yöneticiler olarak sizlere layık olma yönünde şehrimizi en güzel şekliyle değerleriyle manevi yönleriyle geleceğe hazırlarken bizlere bu vatanı yurt edinen, vatan olarak burada yaşamımıza vesile olan bu şehitlerimizi ve bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sarıkamış Harekatı, 109’uncu yıldönümünde tiyatral gösteri ile canlandırıldı