“SANKİ VİRÜS ONLİNE BULAŞIYOR” (VİDEO HABER)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayserim.net’e açıklamalarda bulunan Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’ye, okullarda ki virüs ve bulaş durumunu ve uzaktan eğitim  sürecinde ki  pozitif vakaları sorduk.

Benli, uzaktan eğitim alan öğrencilerde görünen Covid vakaları ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

VİRÜS SANKİ ONLİNE BULAŞIYOR

Benli; “ Virüs sanki online bulaşıyormuş gibi, uzaktan eğitim sürecinde ki filyasyon sayımız, yüz yüze eğitim alan sayısından daha fazla. Burada üniversite öğrenciliğinin hareketliliği çok fazla. Gençler çok fazla dışarı çıkıyor ve özellikle akşamları bu oran çok fazla. Bundan çok fazla rahatsızız. Bizim uzaktan eğitim programında kalıp evde olmayı sağlamamız gerekiyor. Dışarıda ve yüksek hareketlilik olduğu zaman, bu online eğitim olmaktan zaten çıkıyor. Bunun sebebi, kişilerin hareketliliğinin, normal okula giderken olduğundan daha fazla olması.

 

OKULLARDA Kİ POZİTİF VAKALAR

Benli; “Okullarda pandemi komitemizin belirlemiş olduğu kurallar var. Bu kurallarla biz gerçekten doğru bir yol haritası izlediğimizi bu bir aylık süreçte filyasyonlardan gözlemleyebiliyoruz. Burada, bir pozitifi gördüğümüz zaman o sınıfı izolasyona alıyoruz. Sınıfta pozitif çıkarsa öğretmen için test yapılıyor. Eğer öğretmen pozitif çıkarsa, tüm öğretmenlerin testi yapılıyor. Pozitif vaka oradan ayrılmış oluyor. Öğretmenin girdiği sınıflarda virüs varsa onlarda izolasyona ayrılıyor. Bu sayede orada ciddi manada yoğunlaşmayı engellemiş oluyoruz. Şu ana kadar hiçbir okulumuzda tespit ettiğimiz bir yoğunlaşma olmadı.

1 ÖĞRETMENDEN DOLAYI 97 KİŞİ

Benli; “ Bir uç örnek olacak ama, geçtiğimiz günlerde bir öğretmenden dolayı 97 kişiyi izolasyona aldık.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
“SANKİ VİRÜS ONLİNE BULAŞIYOR” (VİDEO HABER)