1. Haberler
  2. Güncel
  3. ‘Objektifimden Erciyes’ fotoğraf yarışması devam ediyor

‘Objektifimden Erciyes’ fotoğraf yarışması devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA – ÖZEL HABER) – Kayseri’de faaliyet gösteren Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği, “Objektifimden Erciyes” Ulusal Fotoğraf Yarışması ile Erciyes Dağı’nı değişik açılardan fotoğraflandıran yetenekleri bekliyor. Suretialem Derneği Başkanı Yusuf Kartal, düzenlenmekte olan yarışma hakkında bilgi verdi.

Kartal, “Objektifimden Erciyes, Kayseri’de bir fotoğraf derneğinin ulusal çapta düzenlediği ilk yarışmadır. Bu yönden Suretialem Derneği olarak ilkiz ve bu bizim için gurur verici. Objektifimden Erciyes Fotoğraf Yarışması, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve Erciyes’teki otellerimizin destekleriyle yapılmaktadır” diyerek bilgilendirmede bulundu.

Çekilecek fotoğraflardaki ana temayı paylaşan Kartal, “Konumuz Erciyes Dağı. Yani Kayseri’de nereden çekerseniz çekin, kadrajınızda Erciyes’in mutlaka olması lazım” dedi. Yarışmaya 18 yaşından büyük tüm vatandaşların katılabileceğini dile getiren Kartal, “Yarışmaya en az yarı profesyonel makineler ile çekilmiş fotoğraflarla katılabilirsiniz. Cep telefonu ile çekilmiş fotoğraflarda çözünürlüğün düşük olduğuna dikkat etmek gerekiyor” diye ekledi.

Yarışma sonucunda katılımcılara verilecek ödüllere değinen Suretialem Derneği Başkanı Yusuf Kartal, “Yarışmamızın kazananları Erciyes Dağı’ndaki otellerde 4 gün 3 gece, 3 gün 2 gece gibi sürecek konaklamalar ile 1 günlük Erciyes’te kayak eğitimi ile ödüllendirilecektir. Yarışmaya TFSF’nin internet sayfasından başvurabilirsiniz. 15 Mart 2022’de katılım sona erecek, 25 Mart 2022’de sonuçlar açıklanacaktır. Yarışmamızın Kayseri’mize ve Türkiye’mize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” diyerek, konuşmasını noktaladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen