10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberGüncelKAYSERİ’YE ‘SARI’ KODLU UYARI: KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

KAYSERİ’YE ‘SARI’ KODLU UYARI: KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri ve çevresi için meteoroloji ‘sarı’ kodla uyarıda bulundu. Yarından itibaren kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklenen kentte, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve fırtınaya karşı tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü il il hava tahmin raporu açıklandı. Kayseri’nin de aralarında bulunduğu 22 kent için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. ‘Sarı’ kodlu uyarıda ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Yağışların yarın saat 09:00 ila 23:59 arasında etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

KAYSERİ’DE YARIN HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK?

Kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın Kayseri ve çevresinde Cumartesi günü de etkili olması bekleniyor. Kayseri’de yarın en yüksek sıcaklık 13, en düşük sıcaklık ise 6 derece olacak.

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Sarı kod, hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler