1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Kayseri’de kiralık daire bulmakta zorluk yaşanıyor

Kayseri’de kiralık daire bulmakta zorluk yaşanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA-ÖZEL)- Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yoğun göç alan Kayseri’de kiralık daire sıkıntısı yaşanıyor. Yağcıoğlu Gayrimenkul Sahibi Ahmet Yağcıoğlu kiralık daire sıkıntısının yanında artan kira fiyatlarına da dikkat çekti.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler 11 ilde felakete yol açtı. Deprem sonrası vatandaşlar Türkiye’nin birçok iline göç etmeye başladı. Göç alan illerden birisi olan Kayseri de kiralık daire açısından olumsuz etkilendi. Kiralık dairelerin az olması fiyatları da artırdı.

“Kiralık ev sıkıntısı çok üst düzeyde, ev bulmakta zorlanıyoruz” diyen Yağcıoğlu Gayrimenkul Sahibi Ahmet Yağcıoğlu, kiralık evlerin bu dönemde satışa çıkarıldığını ve çok yüksek fiyatlar telaffuz edildiğini anlattı. Buna paralel olarak kiralık dairelerde de fiyatların çok yükseldiğini belirten Yağcıoğlu, “Depremden sonra yaklaşık 35 bin depremzedeyi misafir ettik. Depremden etkilenen birçok aile burada devletten almış olduğu kira yardımı ve taşınma yardımı ile birlikte kiralık daire talebinde bulundular. Ancak şu şekilde bir olumsuz etki oldu; değerinin çok çok üzerinde istenen kiralar meydana geldi. Biz bugünleri birlikte aşacağız diye düşünürken maalesef içimizde bunu fırsata çeviren insanlar ortaya çıktı. Toplum içerisinde de bu durum oldukça rahatsızlık verici düzeye geldi. Fakat şu anda depremzedelerin tamamına yakını misafir edilmiş ya da kirada. Umarım bundan sonra bu şekilde bir afet ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmayız” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kayseri’de kiralık daire bulmakta zorluk yaşanıyor