Kayseri’de itfaiye ekipleri 9 ayda 7 bin 875 olaya müdahale etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri’de itfaiye ekipleri 9 ayda 7 bin 875 olaya müdahale etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın açıklamasına göre itfaiye ekipleri; son 9 ay içerisinde yangın, kurtarma, sıkışmalı trafik kazası ve su baskını olmak üzere toplamda 7 bin 875 olaya müdahale etti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da itfaiye ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın açıklamasına göre itfaiye ekipleri; son 9 ay içerisinde 17 istasyon, 54 araç ve 311 personel ile yangın, kurtarma, sıkışmalı trafik kazası ve su baskını olmak üzere 7 bin 875 olaya müdahale etti.
İtfaiyecilik Haftası kapsamında yaptığı İtfaiye Daire Başkanlığı’nda bulunduğu ziyarette Kayseri İtfaiyesi’nin çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Pandemi döneminin ardından sel felaketleri, yangınlar sonrasında da 6 Şubat depremi. 6 Şubat depreminde ilk oralara ulaşan, Kayserimizi temsil eden ve fedakârca koşturan kardeşlerimiz olarak hizmetlerinizi sürdürdünüz. Yakın zamana kadar bu çalışmaları yaptınız. Cenab-ı Allah lazım etmesin ama lazım olunca fedakârca da gereği yapılsın” dedi.
Ayrıca Kayseri İtfaiyesi’nin 97’nci, Türk İtfaiyesi’nin de 349’uncu yıl dönümünü kutlayıp, itfaiye kadrosunun sürekli yenilendiğini ve gençlerle çalışma kapsamında çaba gösterdiklerini de söyledi.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kayseri’de itfaiye ekipleri 9 ayda 7 bin 875 olaya müdahale etti