1. Haberler
  2. Güncel
  3. Kayseri Valisi Çiçek Kahramanmaraş’a görevlendirildi

Kayseri Valisi Çiçek Kahramanmaraş’a görevlendirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Merkez üssü Kagramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrası Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, koordinasyonu sağlamak için Kahramanmaraş’a görevlendirildi.

Bakanlıktan konuyla ilgili açıklama yapıldı. Kayseri’den de hissedilen deprem merkez üssü Kahramanmaraşta ciddi hasara sebep oldu. Kayseri’de şu ana kadar can ve mal kaybı haberi gelmezken, Vali Gökmen Çiçek, koordinasyonu sağlaması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş’a görevlendirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.

Depremin ardından en büyüğü 6,6 büyüklüğünde olmak üzere 17artçı deprem meydana gelmiştir.

Deprem; Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana başta olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedilmiştir.

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında depremin seviyesi 4. Seviye olarak ilan edilmiş olup illerimizde ve Başkanlık AFAD merkezinde tüm afet grupları toplanmıştır.

Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde ERCC üzerinden kentsel arama ve kurtarma alanında uluslararası yardım çağrısında bulunulmuştur.

Bölgede koordinasyona destek sağlamak üzere; Kahramanmaraş’a Kayseri Valisi, Hatay’a Mersin Valisi, Gaziantep’e Mardin Valisi, Adıyaman’a Tunceli Valisi, Osmaniye’ye Bingöl Valisi ve Malatya’ya Sivas Valisi görevlendirilmiştir.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından bölgeye yönlendirilen ekipleri taşımak üzere 2 adet uçak görevlendirilmiştir.

Tüm il AFAD Müdürlükleri teyakkuza geçirilmiş olup arama ve kurtarma başta olmak üzere tüm ekipler bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz.”

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kayseri Valisi Çiçek Kahramanmaraş’a görevlendirildi