1. Haberler
  2. Etkinlik
  3. KAYMEK’TEN İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI

KAYMEK’TEN İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından “İstikbal, İstiklale Ses Veriyor” sloganı ile gençlere yönelik İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenlenecek. Başvurular, 9 Ocak 2023 Pazartesi günü başlayıp 17 Şubat 2023 Cuma günü saat 17.00’de bitecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), tarafından “İstikbal, İstiklale Ses Veriyor” sloganı ile gençlere yönelik İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenlenecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmetlerini yürüten KAYMEK A.Ş.’nin bu zamana kadar büyük çaplı ve gençleri önceleyen ödüllü 8 farklı yarışma düzenlediğini belirtti. Büyükkılıç, “Düzenlediği yarışmalarla medeniyetimizin değerlerini gelecek nesillere aktarma gayreti güden KAYMEK, kültür ve medeniyetimizin köklerini, millî ve manevi kıymetlerimizi yarınlarımız olan gençlerimizin kalbine nakşetmektedir” şeklinde konuştu.

Düzenleyeceği yeni bir yarışmayla gençlere birçok kazanım sağlayacak olan KAYMEK’in, farklı alanlarda bireylerin gelişimine katkı sunduğunu dile getiren Büyükkılıç, “İstikbal, İstiklale Ses Veriyor sloganı ile İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenlenecek. Yarışmamızla, yarınlarımız olan gençlerimizin İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un düşünce dünyasını, Türk-İslam mefkûresini, medeniyetimize ve milletimize olan bağlılığını anlayarak özümsemelerini; aynı zamanda kadim şehir Kayseri’mizin tarihi ve doğal güzelliklerinin farkında olup şehrimizin değerlerine sahip çıkmalarını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

‘İSTİKLAL MARŞI, KAYSERİ’NİN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİN ÖNÜNDE SESLENDİRİLECEK’

Başkan Büyükkılıç, yarışma hakkında şu bilgileri verdi: “Yarışmanın konusu İstiklal Marşı’nı Sahabiye Medresesi önü, Kayseri Kalesi önü, Koramaz Vadisi, Erciyes Dağı, Sultan Sazlığı gibi Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin önünde seslendirmektir. Yarışmaya Kayseri il sınırları içerisinde eğitim gören veya ikamet eden 4-11 veya 12-18 yaş arası gençler katılım sağlayabilecektir. İki farklı kategoride yapılacak olan yarışmada 4-11 yaş grubundaki katılımcılar İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasını, 12-18 yaş grubundaki katılımcılar ise İstiklal Marşı’nın tamamını okuyarak katılabileceklerdir. Yarışmacılar; adını, soyadını, semtini, ilçesini ve videoyu çektiği yerin ismini söyleyip ardından fon müziği ve ritim olmadan İstiklal Marşı’nı seslendirerek profesyonel cihazlar kullanmadan MP4/MOV formatında kayıt alacaklardır. Katılım koşullarını taşıyanlar, www.kaymekyarisma.com adresine aldıkları kayıtları yükleyerek başvuru yapmış olacaklardır. İki farklı kategoride dereceye giren gençlerden birincilere 10” tablet, ikincilere 8” tablet ve üçüncülere 7” tablet; mansiyon olarak iki farklı kategorideki üçer kişiye akıllı saat armağan edilecektir.”

Başvurular, 9 Ocak 2023 Pazartesi günü başlayıp 17 Şubat 2023 Cuma günü saat 17.00’de bitecek. Katılımcılar, yarışmanın katılım koşullarına ulaşmak veya yarışmaya başvuru yapmak için www.kaymekyarisma.com adresini ziyaret edebilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen