Kartal MTAL Uçak Bakım Bölümü öğrencileri, TÜBİTAK Bölge Birincisi oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uçak Bakım Bölümü Öğrencileri, geliştirdikleri İnsansız Hava Aracı (İHA) prototipi ve simülasyonuyla TÜBİTAK Bölge Birincisi oldular. Başarılarını kutlamak üzere öğrencilerle bir araya gelen AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, “Meslek liselerinin ülkemizin önünü açacak, geleceğin eğitim müesseseleri olduğunu hep söylemiştik. Çünkü gelecek yıllar hem kariyer açısından hem de gelir açısından sanatkarların, teknisyenlerin, teknikerlerin dönemi olacak” dedi.
Kartal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki Uçak Bakım Bölümü Öğrencileri, geliştirmiş oldukları İnsansız Hava Aracı (İHA) prototipi ve simülasyonuyla TÜBİTAK da Bölge Birincisi oldular.
Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da öğrencilerin başarılarını kutlamak, çalışmaları yerinde incelemek ve yeni projeler hakkında konuşmak üzere öğrenciler ve takım koordinatörü Mehmet Ali Ülker ile bir araya geldi.

‘MESLEK LİSELERİ, ÜLKENİN GELECEĞİDİR’

Başarılarından ötürü öğrencileri tebrik eden ve meslek liselerini ülkenin geleceğini belirleyecek eğitim müesseseleri olarak niteleyen Milletvekili Cahid Cıngı, “Gelecek yıllar hem kariyer açısından hem de gelir açısından sanatkârların, teknisyenlerin, teknikerlerin dönemi olacak. Üniversitede herkesin çokça mezun olduğu sıradan bir bölümü bitirmiş mezunlar KPSS kapısında yıllarını heba ederken mesleki eğitim almış ve koluna altın bileziğini takmış işi bilen teknik insanlar hem çok rahat hem de yüksek maaşlarla özel sektörde çok iyi işlere sahip olabiliyorlar” dedi.
Meslek okullarında Ar-Ge faaliyetleriyle yerli sanayiye birçok katkı sağlandığını, Kartal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yakalamış olduğu başarının göğüs kabarttığını ve havacılık hususunda eğitim alan öğrencilerin mezun olur olmaz önemli kurumlarda işe başlayabileceğini ifade eden Milletvekili Cahid Cıngı, “Bunun yanı sıra Kartal’daki makina, motor, mobilya bölümü öğrencilerimiz de çok başarılı çalışmalar yapıyorlar. Tamamı burada üretilen CNC makinalar şehrimiz sanayisinin geleceğine dair ümitlerimizi zirveye çıkarıyor. Ülkemizde son yıllarda gururla yaşadığımız havacılık ve uzay sanayiindeki başarımıza Kayserimizi eklemleyen bu gençlerimizi, hocalarımızı, idarecilerimizi tebrik ediyorum. Onlardan çok daha yüksek başarılar bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde LGS imtihanından yüksek puan alarak meslek okullarına girecek gençlerimiz kazanılan bu başarıları çok daha üst seviyeye getirecekler” şeklinde konuştu.

3
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kartal MTAL Uçak Bakım Bölümü öğrencileri, TÜBİTAK Bölge Birincisi oldu