0 C
Kayseri
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaHaberGüncelİnciroğlu Otomotiv, depremde araçların üzerine dökülen alçıpan imalatını yapan firma hakkında hukuki...

İnciroğlu Otomotiv, depremde araçların üzerine dökülen alçıpan imalatını yapan firma hakkında hukuki süreç başlattı

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Kayseri’de sabaha karşı meydana gelen deprem, İnciroğlu Otomotiv’de ters tavanın araçların üzerine düşmesine sebep oldu. Olayda büyük çapta maddi hasar oluşurken, İnciroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Vedat İnciroğlu, alçıpan asma tavan imalini gerçekleştirilen yüklenici firma hakkında yasal işlem başlattıklarını açıkladı.

Merkez üssü Kayseri’nin Hacılar ilçesi Karpuzsekisi olan 4,8 şiddetindeki deprem, kent genelinde maddi hasarlara yol açtı. Kocasinan ilçesi Osman Kavuncu Bulvarı üzerinde faaliyet yürüten İnciroğlu Otomotiv Satış Bayii’nde de zarar oluştu. Sarsıntının etkisiyle ters tavan, satılmayı bekleyen araçların üzerine düştü. Araçlar büyük zarar gördü.

Konu hakkında açıklama yapan İnciroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Vedat İnciroğlu, depremin etkisiyle sadece bir bölümde hasar oluştuğunu aktardı. “Plazamızın bir tanesinde uygulama hatası olan alçıpan asma tavan düşmüştür” diyen İnciroğlu, “Altında araçlarımız vardı. O araçlarımız maddi hasar görmüştür. Diğer plazalarımızda ve binalarımızda hasar yok. Binalarımız son teknolojiye göre yapılmış binalardır. Dolayısıyla haberler biraz bizleri üzdü. Müşterilerimizi de üzdü çünkü infial yaratacak haberler, bina çökmüş gibi haberler falan yayıldı. Dolayısıyla bunu düzeltmek lazım. Binalarımızda hiçbir şey yok. Sadece bir showroomumuzun alçıpan asma tavanı düşmüştür. Dolayısıyla bunun da zaman olarak gece olmasından dolayı hiçbir canlının olmaması, hiçbir çalışanımızın olmaması bizi sevindiren konudur. Onun için şükrediyoruz böyle atlatıldığına. Dolayısıyla şu anda hizmetlerimize devam ediyoruz. Plazalarımız açık. Bunu halkımızla paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Alçıpan asma tavan imalini gerçekleştiren yüklenici firma hakkında yasal işlem başlattıklarını da duyuran İnciroğlu, “Bugün hukuki süreci başlattık. Hukuk insanlarımız hakimlerimiz ve teknik insanlar geldi tespitleri yaptılar. İlgili firmadan şikayetçi olduk” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler