İncesu’da Turizm Atağı Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan tarih ve turizm ilçesi İncesu’da at turları başladı. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Kervansarayda ve Marina kıyısında gerçekleştirilmeye başlayacak at turlarının yanı sıra bu yıl yerli ve yabancı turist çekmek için birçok faaliyete imza atılacağını söyledi.

Osmanlı döneminden Karamustafapaşa Kervansaray’ı, Aziz Eusthasitos Kilisesi, Kırklarini, Bizans döneminden Örenşehir Mozikleri, İncesu Marinası ile kentin en farklı tarih ve turizm noktalarına sahip İncesu’da turizm hamleleri Belediye Başkanlığı desteği ve müteşebbis yatırımlarıyla başladı. İlçede kısa süre önce başlayan at turları ilgi görmeye başladı. At turlarının yanı sıra önümüzdeki günlerde marina çevresinde ATV turları da başlayacak. Kapadokya’ya 25 kilometre uzaklıkta olan İncesu’da önümüzdeki aylarda bölgenin yöresel lezzetlerinin yer alacağı tesisin de Adana yolu üzerinde hizmete açılacağı ifade edildi.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “ İlçemiz adına gayretli çalışmalar gösteriyoruz. Belediyecilik sadece asfalt, parke, park yapmak değildir. İlçede turizmi, sanatı, sporu geliştirmektir. Bunun için çok önemli projeleri yaz döneminin gelmesiyle bir bir hizmete alacağız. İlçemizde kervansaray işletmecileri ile oluşturulan fikir birlikteliği ile at turları başladı. İnsanlar ata binerek İncesu’nun tarihi mekânları at gezintisi ile görebilecek. Marina kıyısında atları koşturabilecek ve marinada yemeğini yiyebilecek. Adana yolu üzerinde oluşturduğumuz tesisi de kısa bir zaman sonra hizmete alacağız. Yaz döneminde yapacağımız bu turizm faaliyetlerini Eylül ayında yapacağımız festivalimiz ile taçlandıracağız” dedi

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İncesu’da Turizm Atağı Devam Ediyor