Hülya Koçyiğit, Kayseri’de sinema severler ile buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Talas Belediyesi tarafından Talas Kültür Sanat programları kapsamda gerçekleştirilen ilk etkinlikte Türk Sinemasının duayen ismi Hülya Koçyiğit ile “Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Sineması” söyleşisi gerçekleştirildi.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde, Yazar Selahaddin Yusuf’un moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun’un yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

“CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKMANIN ÖNEMİNİ ANLATTINIZ”

Söyleşi sonunda sahneye gelerek konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bu programın Cumhuriyetin 100. Yılında Talas’ta gerçekleştirilen ilk program olduğunu söyledi. Yalçın, “Bugün, Cumhuriyetimizin 100. Yılının ilk programlarından birini gerçekleştirdik. Bize cumhuriyetimize, ülkemize ve devletimize sahip çıkmanın önemini anlatan, mühür vuracak sözler söylediniz. Size ve katılan değerli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ÇOK GÜZEL BİR PROGRAMDI, BAŞKAN YALÇIN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM.”

Program sonunda düşüncelerini dile getiren sanatçı Hülya Koçyiğit, çok güzel bir gece yaşadığını ve bu organizasyonda olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Koçyiğit, “Talas Belediyesi’nin daveti üzerine geldik ve burada çok değerli insanlarla sohbet etme fırsatı buldum. Hayat sohbet ederek güzelleşiyor. Benim için çok güzel bir geceydi. Çok mutlu oldum, teşekkür ediyorum” dedi.

Talas’ta bir kültür-sanat kitlesinin oluştuğunu söyleyen yazar Selahaddin Yusuf da “Talas’ta bu tür etkinliklerde ısrar edilirse daha güzel sonuçlar alınacağını düşünüyorum” diyerek Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

SİNEMASEVERLERDEN TEŞEKKÜR

Gecenin sonunda programı değerlendiren Leyla Şahin isimli bir sinemasever Talas Belediyesine teşekkür ederek, çok güzel bir program oldu, çok heyecanlıyım, Kayseri’nin böyle güzel işlere zemin teşkil etmesi, Kayseri’yi edebi yanıyla göstermesi çok güzel bir şey. Buna da Başkan Mustafa Yalçın’ın önayak olması çok değerli. Başkan Yalçın’a teşekkür ederim.” dedi.

Programdan duyduğu memnuniyeti ifade eden Ebru isimli genç öğrenci de “Çok güzel bir geceydi, çok memnun kaldım. Çok güzel bir organizasyon olmuş emeği geçenlere teşekkür ederim.” diye konuştu.

Muhammed İsmail isimli bir diğer sinemasever de organizasyonun ev sahibi Başkan Yalçın’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Gerçekten çok değerli bir program oldu, çok mutlu oldum burada bulunduğum için. Programın düzenlemesinde emeği geçenlere ve Başkan Yalçın’a teşekkürlerimi iletiyorum.”

Hülya Koçyiğit, program sonunda sinemaseverlerden gelen soruları cevapladı.

Söyleşi programının kapanışında sahneye gelen Başkan Yalçın, Hülya Koçyiğit ve Selahaddin Yusuf’a Talas’ı ve Kayseri’yi tanıtan kitaplar ile birlikte çiçek hediyesinde bulundu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Hülya Koçyiğit, Kayseri’de sinema severler ile buluştu