Gıda maddesi sattığı kişiye bıçak çeken sanık hapis cezası aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de fabrikada yemek yapmakta kullanılmak üzere aldığı gıda maddelerinin parasının yarısını ödemeyen ve alacaklı R.K.’ye bıçak çekerek tehdit ettiği iddiasıyla yargılanan İ.K.’ya 3 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Kayseri’de 2019 yılında meydana gelen olayda iddiaya göre fabrika yemekhanesinde kullanılmak üzere R.K.’dan gıda maddesi alan I.K. 3 bin TL’yi vererek borçlandı. Oğlu E.K. ile alacağını almaya giden R.K. ile İ.K. arasında tartışma çıktı. Alacaklısına bıçak çeken İ.K. ile tartışan ve fabrika çıkışında elinde çivili sopa olan İ.K.’ya kurusıkı silah tutan R.K. polis gelince kurusıkıyı polise teslim etti. Müşteki sanık R.K. hakkında ‘tehdit’, müşteki sanık İ.K. hakkında da ‘tehdit’ ve ‘yaralama’ suçlarından dava açıldı.

Kayseri Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz müşteki sanıklar ile taraf avukatı ve mağdur E.K. katıldı.

R.K. mahkemede verdiği ifadesinde, “Ürünü kendisine ve kardeşine teslim ettim. Parasını ‘IBAN’a atacağım’ dedi. Sonra ‘para yok’ dedi. Fabrikaya çağırdı yine para vermedi. Bıçak çekti” dedi.

Diğer müşteki sanık İ.K. de suçlamayı reddetti.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, R.K. hakkında beraat kararı verirken İ.K. hakkında ise ‘tehdit’ suçundan 2 yıl 8 ay ve ‘yaralama’ suçundan 5 ay olmak üzere toplam 3 yıl 1 ay hapis cezasına hükmetti.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Gıda maddesi sattığı kişiye bıçak çeken sanık hapis cezası aldı