8 C
Kayseri
Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaHaberGüncelFelahiye’ye 73 milyon liralık yol yatırım

Felahiye’ye 73 milyon liralık yol yatırım

Yayın Tarihi:

– Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yol yapım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini, bu kapsamda kırsal bölgelerdeki yol genişletme çalışmalarına 73 milyon TL’ye mal olan Felahiye yolu ile devam ettiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, mevcut hali sathi kaplama olan, gerek trafik yoğunluğu gerekse de ağır tonajlı araçların geçmesi nedeniyle sık sık bozulan ve sürekli bakım, onarıma ihtiyaç duyulan Kayseri ili Felahiye ilçesi ile Yozgat ili Çandır ilçeleri arasındaki ‘Felahiye-İsabey-Çandır’ hattında önemli bir çalışma başlattı.

ALT YAPISI GÜÇLENDİRİLDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, iki ili ve ilçeyi birbirine bağlayan ve çok fazla trafik yoğunluğu olan yolda, alt yapı güçlendirme ve yolda genişletme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla yolun daha sağlam ve uzun süre hizmet vermesi planlanıyor” dedi.

SONRASINDA BSK SICAK ASFALT YAPIMINA GEÇİLECEK

Söz konusu yoldaki alt yapı çalışmaları sonrasında Kayseri yol ağındaki 13 kilometrelik kısmına sıcak asfalt yapımına geçileceğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Felahiye’ye 73 milyon TL’lik yol yatırımı yapıyoruz Çalışmaların tamamlanmasının ardından yolun, çok daha konforlu ve sağlam bir hale gelmesi hedefleniyor” diye konuştu.

22 BİN TON BSK MALZEME KULLANILACAK

Merkezde olduğu gibi kırsal kesimde de yatırımların hızla sürdüğünü söyleyen Büyükkılıç, yaklaşık 22 bin ton asfalt döküleceğini belirterek, Gerçekleştirilecek asfalt çalışmaları ile yaklaşık 13 kilometrelik yolda toplam 22 bin ton Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) malzeme kullanılırken, yolun tahmini maliyeti ise 73 milyon TL olarak öngörülüyor.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler