Fabrikada çalışacak işçi bulmak için stant açtılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Kayseri’de faaliyet gösteren bir fabrika vasıflı vasıfsız işçi bulmak için Cumhuriyet Meydanı’na ve Düvenönü’ne stant açtı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Nuhyaşar Metal Ahşap Raf Sistemleri (NYO) adlı işyeri vasıflı – vasıfsız eleman bulmak için stant açtı. Cumhuriyet Meydanı’nda siyasi parti stantlarının arasına ve Düvenönü’ne olmak üzere 2 yere stant açan fabrika burada başvuruları alıyor. Meydandaki stantta bulunan fabrikanın üretim müdürü Tarık Tezcan sanayisinde müdürüyüm. Buraya bu standı işçi olmak için açtık. Ülkemizde işsizlik var dendiği noktada bir işçi bulamıyoruz. Biz bu standı açmak zorunda kaldık. İnşallah işçi buluruz. Cumhuriyet Meydanı ve Düvenönü tramvay durağının karşısında standımız var. Mobilyacı, kaynakçı, statik boyacı elemanlar arıyoruz. Gelen talep var ancak istediğimiz gibi değil” dedi.

“İŞ VAR, İŞ BEĞENMEMEZLİK VAR”

Tezcan açıklamasının devamında, “Standımız 2 gün kalacak. İnşallah bulacağız. Biz 15 mobilyacı, 15 kaynakçı, on kadar da vasıfsız eleman alacağız. Organize Sanayi’de sadece biz değil bütün firmalar eleman arıyor. Ama ne hikmetse bu ülkede işsizlik var. İş yok diyorlar. Maalesef iş beğenmemezlik var. Siyasetçiler de ‘iş yok’ diye söylüyorlar ama işsizlik diye bir şey yok yani. İş var, iş beğenmemezlik var, çalışmıyor” açıklamasında bulundu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Fabrikada çalışacak işçi bulmak için stant açtılar