10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberGüncelERÜ'LÜ ÖĞRENCİLER TEKNOFEST’TEN BAŞARIYLA DÖNDÜ

ERÜ’LÜ ÖĞRENCİLER TEKNOFEST’TEN BAŞARIYLA DÖNDÜ

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali yarışma sonuçları açıklandı. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) öğrencileri birçok alanda başarı elde etti.

27 Nisan-1 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali sona erdi. Yarışma sonuçları da açıklandı. Sonuçlara göre ERÜ’lü öğrenciler birçok alanda başarı ile döndü. Elde edilen derecelere göre; Uluslararası İHA yarışlarında ERÜ Vortex Uav Takımı Öğrencileri uluslararası İHA yarışmasında Türkiye birincisi, EnvironPro takımı, Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları ana kategorisinde “Sağlık” alt kategorisinde Türkiye ikincisi, VNEURAL takımı öğrencileri Sağlıkta Yapay Zeka ana kategorisinde “Bilgisayarlı Görüyle Tarama Mamografilerinde BI-RADS Kategorisi ve Meme Kompozisyonu Tahmini Yarışma Kategorisi” alt kategorisinde üniversite klasmanında yarışmaya katılan 363 takım arasından Türkiye beşincisi, Havacılık Teknolojileri Takımı, Dikey İnişli Roket Yarışmasında Türkiye üçüncüsü, Mühendisler Birliği Kulübü’nün proje takımı olan Sangal İHA Takımı ve GÖKAY UAV takımı ise Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması performans ödülü almaya hak kazandı.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oktay Özkan ile birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yarışmaya katılan ERÜ’lü öğrencileri kurulan stantlarda ziyaret ederek, elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik etti.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler