Güncel

ERCİYES KOLEJİ EVİNE GİREMEYEN VATANDAŞLAR İÇİN KAPLARINI AÇTI

 

KAYSERİ (1HA) – Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve Kayseri’den de şiddetli şekilde hissedilen depremlerin ardından vatandaşlar evlerine girmekte tereddüt ediyor. Kayseri’de evlerine giremeyen vatandaşlar için Erciyes Koleji de kapılarını açtı.

Önceki gece ve dün öğle saatlerinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde meydana gelen depremler, Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana illerinde yıkıma sebep oldu. Depremler Kayseri’de de şiddetli şekilde hissedildi. Yaşanan deprem sonrası vatandaşlar evlerine giremedi. Soğuk hava şartlarında zor durumda kalan vatandaşlar için Erciyes Koleji ise evlerine girmek istemeyen veya giremeyen vatandaşlara kapılarını açtı. Vatandaşların spor salonunda konaklama ihtiyacı, yemekhanesinde ise sıcak çorba, çay ve yemek ihtiyaçları karşılanıyor. Vatandaşlar gece de burada konaklayabiliyorlar.

Talas ve bölgede yaşayan birçok vatandaşın da Erciyes Kolejine gelerek geceyi burada geçirdiği ve gün içerisinde de yemek ihtiyaçlarını burada karşıladığı görüldü.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu