1. Haberler
  2. Adliye
  3. Ellerinde bıçakla gelin arabasının önünü kesen şahısların yargılanmasına devam edildi

Ellerinde bıçakla gelin arabasının önünü kesen şahısların yargılanmasına devam edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA)- Kayseri’de konvoy halinde düğün salonundan dönen gelin arabasının önünü kesen ve ‘silahlı yaralama’ ve ‘yağma’ suçundan yargılanan 3 kişinin yargılanmasına devam edildi.
Olay, 31 Ağustos 2021 tarihinde Kartal Bulvarında meydana geldi. İddiaya göre, Erciyes Bulvarından gelen düğün konvoyu ile Kartal Bulvarında karşılaşan ve içerisinde B.H., K.K. ve İ.A.’nın bulunduğu araç, gelin arabasına yaklaştı. Araçta gelin ve damadın oturduğu tarafa ilerleyen şahıslar kapıyı açmaya çalıştı. Sanıkları durdurmak isteyen damadın babası S.C. ve aracın sürücüsü K.Ç. çıkan arbedede yaralandı. Müştekilerin şikayeti üzerine B.H., K.K. ve İ.A. hakkında ‘silahlı yaralama’ ve ‘yağma’ suçlarından dava açıldı.
SANIKLAR DURUŞMAYA KATILMADI
3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklar ve avukatları katılmazken müştekiler damat M.K.Ç., damadın babası S.C. katıldı.
GELİN TANIK OLARAK DİNLENDİ
Duruşmada tanık olarak dinlenen gelin ifadesinde, “Makas atarak gelin arabasına yaklaştılar. Kartal Bulvarında da yanımıza geldiler. Dört kişi vardı. Direk inip bizim olduğumuz tarafa yöneldiler. Şoför kapıyı kilitledi. Camı yumrukladılar. Kayınbabam onlara doğru yöneldi. Ellerinde bıçak vardı. Kavga etmeye ve kayınbabamı sürüklemeye başladılar. Zarf falan istemediler. Kendilerini tanımıyorum ilk kez orda gördüm” dedi. Damadın babası S.C. ise “Bunların amacı gasptı. Başka bir amaçları yoktu. Dünyada da mahşerde de affetmiyorum” dedi. Duruşma eksiklerin giderilmesi için ertelendi.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ellerinde bıçakla gelin arabasının önünü kesen şahısların yargılanmasına devam edildi