Depremden etkilenen çocuklara trafik eğitimi verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de jandarma ekiplerince 152 çocuğun depremin etkisinden kurtulmalarına destek sağlamak için etkinlik düzenledi. Çocuklara trafik boyama kitabı, çeşitli hediyeler verilerek ve aktiviteler yapılarak moral ve motivasyonları yükseltme çalışması yapıldı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 9 saat arayla meydana gelen iki büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elâzığ illerinde yıkıma sebep oldu. Depremlerden sonra birçok vatandaş yakın illere tahliye edildi. Kayseri’ye de birçok depremzede vatandaş geldi.

Kayseri İl jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri ise KYK yurdunda aileleri ile birlikte yaşayan ve depremden etkilenen 152 çocuğun depremin etkisinden kurtulmalarına destek sağlamak için etkinlik düzenledi. Çocuklarla birlikte vakit geçiren ekipler çocuklara trafik eğitimi verdi. Ekipler daha sonra çocuklara trafik boyama kitabı, çeşitli hediyeler verilerek ve aktiviteler yapılarak moral ve motivasyonları yükseltme çalışması yapıldı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Depremden etkilenen çocuklara trafik eğitimi verildi