Deprem sonrası vatandaşlar için belediye tesisleri açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Doğu Anadolu Bölgesinde Kahramanmaraş, Adıyaman ve Diyarbakır merkezli yaşanan deprem Kayseri’den de hissedildi. Deprem sonrası dışarıda kalanlar için Büyükşehir Belediyesi, belediyeye ait spor salonlarının ve tesislerin açık olduğunu bildirdi.

Doğu Anadolu Bölgesinde Kahramanmaraş, Adıyaman ve Diyarbakır merkezli deprem yaşandı. AFAD’ın 7,4 şiddetinde açıkladığı deprem Kayseri dahil birçok kentte hissedildi. 7.4 büyüklüğü 7 kilometre derinliğinde yaşanan depremde sonra artçı depremler de meydana geldi. Yaşanan deprem sonrası Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri’de can ve mal kaybı yaşanmadığını açıkladı.

Deprem sonrası dışarıda kalanlar vatandaşlar ise soğuk hava şartlarından olumsuz etkilendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise dışarıda kalan vatandaşlar için Belediyeye ait spor salonlarının ve tesislerin açık olduğunu bildirdi.

Büyükkılıç yaptığı paylaşımda, “Kayseri’mizde depreme dair Allah’a şükürler olsun ki kötü bir haber almadık. Buna karşın evlerine girmek istemeyen hemşehrilerimiz için Büyükşehir Belediyemize ait tüm spor salonlarımızı ve tesislerimizi kullanıma sunduk” ifadelerini kullandı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Deprem sonrası vatandaşlar için belediye tesisleri açıldı