Güncel

Deprem bölgesine 3 kamyon ve 20 yardım tırı gönderildi

 

KAYSERİ (1HA) – Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan’da olan iki ayrı depremin yaralarının sarılması için destek çalışmaları devam ediyor. Kayseri’den de hissedilen deprem sonrası Büyükşehir Belediyesi’nde deprem bölgesine gıda, ısıtıcı ve battaniye gibi malzemelerle dolu 3 kamyon ve 20 yardım tırı gönderildi.

Önceki gece ve dün öğle saatlerinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde meydana gelen depremler, Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana illerinde yıkıma sebep oldu. Depremler Kayseri’de de şiddetli şekilde hissedildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz tarafından depremzedelere dağıtılmak üzere genel hayatı etkileyen olumsuz şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla yardım malzemelerini bölgeye sevk ediyoruz” dedi.

Adeta seferberlik ilan edilen deprem bölgesine gıda, ısıtıcı ve battaniye gibi malzemelerle dolu 20 ayrı yardım tırı ile 3 yardım kamyonun yola çıktığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, yardım malzemelerinin gıda ürünleri, ekmek ve unlu mamul çeşitleri, içecek çeşitleri, battaniye, elektrikli ısıtıcı, atkı ve bere gibi kışlık kıyafetlerden oluştuğunu söyledi.

GÜN, BİRLİK OLMA GÜNÜ

Günün birlik olma ve tek yürek olma günü olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Tüm kaygımız ihtiyacı olan depremzede kardeşlerimize yardımcı olmaktır. Birlik ve dayanışma içerisinde bu süreci atlatacağız” diye konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan malzemelerle dolu yardım tırları ve kamyonlar koordineli bir şekilde Kayseri’den deprem bölgesine uğurlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu