CHP Milletvekili Aşkın Genç: “Benim 31 Mart gecesi şahit olduğum devletin hakimine saldıran bir Milletvekilidir”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Aşkın Genç kendisini eleştiren MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un “Aşkın Genç orada şahit olduğu ama onay verdiği hukuksuz işler için neden bir tek cümle kurmayıp, çözüm yolları aramıyor? Bu haksızlığa kayıtsız kalmamızı ve kendimizi savunmayıp, susmamızı mı bekliyordunuz?” şeklindeki sözlerine karşılık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Çok şükür benim bugüne kadar ne karakolda ne de mahkemede hiçbir işim olmadı. Bugüne kadar Aşkın Genç olarak vekalet verdiğim bir avukatım bile olmamıştır. 50 yıldır Kayseri’de ticaret ve siyaset yapan bir aile olarak herkes bunu çok iyi bilir. Benim 31 Mart gecesi Pınarbaşı Adliyesi’nde şahit olduğum, bir Milletvekilinin Devletin Hakimine küfrettiği ve saldırdığıdır” dedi.

 

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç geçtiğimiz günlerde; tekrarlanacak olan seçimler ile ilgili kendisine eleştiride bulunan MHP Milletvekili Baki Ersoy’un “Aşkın Genç orada şahit olduğu ama onay verdiği hukuksuz işler için neden bir tek cümle kurmayıp, çözüm yolları aramıyor? Bu haksızlığa kayıtsız kalmamızı ve kendimizi savunmayıp, susmamızı mı bekliyordunuz?” şeklindeki sözlerine karşı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Çok şükür benim bugüne kadar ne karakolda ne de mahkemede hiçbir işim olmadı. Bugüne kadar Aşkın Genç olarak vekalet verdiğim bir avukatım bile olmamıştır. 50 yıldır Kayseri’de ticaret ve siyaset yapan bir aile olarak herkes bunu çok iyi bilir. Benim 31 Mart gecesi Pınarbaşı Adliyesi’nde şahit olduğum, bir Milletvekilinin Devletin Hakimine küfrettiği ve saldırdığıdır. Ben bir Kayseri Milletvekili olarak sağduyu göstererek olayların büyümesini engellemek ve yatıştırmak için var gücümle çalıştım, Hâkim Bey’in Kaymakam Bey’in makamına geldiğinde Baki Bey’i işaret ederek “Sen bana küfredemezsin, sen bana vuramazsın” dediğinde onu yatıştırmak ve teskin etmek için elimden geleni yaptım. Buna Allah da şahittir, oradaki yetkililer de. Baki Bey’in yaratmış olduğu gergin ortamı ve kitleyi yatıştırmaya yönelik çabalarımı ve gayretimi kamuoyuna bu şekilde yansıtmasını esefle kınıyorum, çok yazık. Olaylar tüm kamuoyunun ve kameraların önünde yaşanmıştır. Benim Kaymakam Bey’in odasında ısrarla söylediğim şey “Oylar sandığa nasıl giriyorsa sandıktan da öyle çıkmalı. Islak imzalı tutanaklar her parti yetkilisinde mevcuttur. Bırakın devlet işini yapsın, bırakın ilçe seçim kurulu işini yapsın. Pınarbaşı ve Türkiye kamuoyu o gece orada ve sonrasında yaşananları çok iyi biliyor. Kazandığımız seçimin nasıl iptal edildiğini de biliyor. Pınarbaşılı hemşerilerimin 2 Haziran’da sandığa gidip oylarını kullanarak bu sefer çok daha büyük bir farkla Sn. Deniz Yağan’ı Belediye Başkanı olarak seçeceklerine inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Aşkın Genç açıklamasının devamında gündem yaratmayı değil Pınarbaşı halkının sorunlarını olduğunu belirterek; “Emeklinin, işçinin, öğrencinin içinde bulunduğu durum ile ilgili olarak söyleyeceğiniz tek bir söz yok mu? Devraldığımız belediyelerin borç yükü ile ilgili söyleyeceğiniz tek bir söz yok mu? Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkının Cumhur İttifakı belediyelerinin saltanat ve şatafatına harcanması konusunda tek bir sözünüz yok mu?
Olmayan gündemler yaratmak yerine Pınarbaşı halkı bu soruların cevaplarını bekliyor:
-Pınarbaşı neden gelişmedi?
-Pınarbaşı neden göç veriyor?
-Pınarbaşı’nın memurları neden Pınarbaşı’nda oturmuyor?
-Pınarbaşı’nın okulları neden başarısız?
-Pınarbaşı’nın camilerinde neden imam yok?
-Doğalgaz Kayseri’nin tüm ilçelerinde kullanılırken neden hala Pınarbaşı’nda yok?
-Pınarbaşı belediyesinin borcu ne kadar?
-Kışın D-300 karayolunda yaşanan kazaların önüne neden geçilemiyor?
-Tarihi öneme haiz ve çok önemli bir kavşak noktasında yer alan Pınarbaşı neden tarım ve hayvancılıkta geriliyor da olumlu hiçbir konuda bir arpa boyu yol alamıyor?
-Meslek yüksek okulu bölümleri neden geliştirilemiyor? Öğrenci kapasitesi neden artırılamıyor? Neden 4 yıllık fakülteler açılamıyor?” dedi.
Baki Ersoy ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Aşkın Genç’in açıklamalarına karşılık olarak “Aşkın Genç hala yalan söylüyorsun,ve sana yakışmıyor. Ben hakime küfür etmedim, orayı ahlaksız insanlar ile abluka altına alıp hırsızlık yaptırdığın ve bana fiziki olarak saldırttığınız fetö artığı itlerinize küfür ettim. Senin tavırlarına ve söylemlerine kaymakam bey dahil o odada bulunan herkes şahittir. Ben yaptığım bir şeye yaptım diyecek kadar yürekli bir insanım. Beni de sadece Kayseri değil Türkiye tanır. Kendi partinin ve partililerinin sana baskı yaptığını biliyorum ama korkma ve doğruları konuşarak sana duyulan saygıyı kaybetme derim. Pınarbaşı’nın siz yolunu bilmezken bizim yaptıklarımız ortadadır. Ne yapacaksınız 2 Haziran’da yine hırsızlık yaparak belediye kazanıp zafer işaretleri ile demlene demlene kutlama mı yapacaksınız? Ya da Sarız’da yaptığınız gibi helal ekmeğinin peşinde olan insanları mı işten çıkarıp perişan mı edeceksiniz ? Pınarbaşı Belediyesinin borcunu sorduğunuz şu anda görevli vali yardımcımız ne cevap verdi, neden açıklama yapamadınız ?” Açıklamasında bulundu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
CHP Milletvekili Aşkın Genç: “Benim 31 Mart gecesi şahit olduğum devletin hakimine saldıran bir Milletvekilidir”