BÜYÜKŞEHİR’E ‘MEZARLIK HİZMETİ’ TEŞEKKÜRÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlar için Şehir Mezarlığı’nda yaşlı ve engelli vatandaşlar için mezarlıklarda 15 hizmet aracı tahsis etti. Yaşlı ve engelli vatandaşlar bu hizmetten çok memnun kaldıklarını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi her bayram olduğu gibi Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşların bayramlarını huzur içerisinde geçirebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki mezarlıklarda kapsamlı bir temizlik ve bakım çalışması yapılırken, belediyeye ait 15 hizmet aracı, Asri Mezarlık içerisinde yaşlı ve engellilere hizmet veriyor. Yaşlı ve engelli vatandaşlar da bu hizmetten çok memnun kaldıklarını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi’ne ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a teşekkürlerini ilettiler.

“BİZİM GİBİ YÜRÜME ZORLUĞU ÇEKEN YAŞLILAR İÇİN OLDUKÇA GÜZEL BİR HİZMET”

Necip Sağközderen isimli yaşlı vatandaş, “Arife günü mezarlığı ziyarete geldik. Girişte belediyenin araçlarıyla karşılaştım. Yürümekte zorluk çektiğim için sağ olsun yardımcı oldular. Memduh Başkana bu hassasiyeti için çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Böyle bir hizmet mükemmel. Mezarlık içerisine araçta almamışlar. Daha önce herkes kendi aracıyla giriyor, kalabalık oluşuyordu. Bizim gibi yürüme zorluğu çeken yaşlılar için oldukça güzel bir hizmet” diye konuştu.

“BU HİZMET ÇOK FAYDALI OLMUŞ”

Yaşlı annesi ile mezarlığa geldiğini söyleyen İsmail Özdemir, “Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bu hizmet çok faydalı olmuş. Yaşlılarımız için ve yürümekte zorluk çeken insanlara çok güzel olmuş. Ben babamla annemi bindirdim. İkisi de 65 yaş üstü. Annemin de diz ağrısı vardı. Çok teşekkür ediyorum” derken, Aybüke Kara isimli vatandaş ise, “Mezarlık ziyareti için buraya geldik. Sağ olsunlar arabalarla güzel yardımdı oldular. Hamileyim gelirken de giderken de birkaç farklı yerde mezara uğradım. Hepsinde de getirdiler, götürdüler. Belediyemizin bu hizmetinde dolayı çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.
Nejdet Dörteller de, “ Gayet memnunum. İçeride trafik sıkışıklığı olmuyor. Rahatlıkla mezarın başına kadar götürüyorlar. Herhangi bir ücret talep etmiyorlar. Gayet uygun diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Kabir ziyaretine gelen vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından, Başkan Büyükkılıç’ın selamları ve bayram tebrikleri iletilerek lokum dağıtıldı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
BÜYÜKŞEHİR’E ‘MEZARLIK HİZMETİ’ TEŞEKKÜRÜ