BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN ENGELLİLERE İSTİHDAM GİRİŞİMİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Kayseri’de yaşayan engellilerin aktif iş gücüne katılımlarını sağlamak, engellilerin istihdamını arttırmak ve desteklemek için gerçekleştirilecek protokolün yetkilendirmesini oy birliği ile kabul etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirilen 2023 Yılı Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda 37 asıl, 25 ek olmak üzere toplam 62 gündem maddesi meclis üyelerince karara bağlandı. Bu kapsamda Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve S.S Erciyes Engelli Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi arasında yapılacak olan iş birliği protokolünü imzalamak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç veya görevlendireceği kişiye yetki verilmesi talebi de görüşüldü.

Meclis üyesi Erhan Özhan tarafından MS hastası bir vatandaşın rehabilitasyon merkezine ulaşımı konusunda kolaylık sağlanması talebi üzerine Başkan Büyükkılıç, durumu meclisin dikkatine sunarak, İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın’a söz verdi. Tüm engel gruplarına hizmet verdiklerini, söz konusu MS hastası vatandaş ile hızlıca irtibata geçip ilgileneceğini belirten Ayaydın, MS hastası vatandaşın bilgisinin alındıktan sonra kendi hizmet alanlarını içeriyorsa Büyükşehir, içermiyorsa diğer ilgili kurumlara yönlendirme şeklinde yardımcı olacaklarını söyledi.

“EVLERİNDEN ALIYORUZ, EVLERİNE BIRAKIYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi olarak engelli konusunda yaş sınırı gözetmeksizin, herkes ile ilgilendiklerini ve engelli vatandaşları evlerinden alıp evlerine bıraktıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Gerçekten yaş sınırı gözetmeden, herkesin dua ettiği en güzel hizmet alanlarından birisi. Ben bir nöroloji uzmanı doktor olarak multiple skleroz ile ilgili vakalarımızın da bunların arasında bulunduğunu paylaşmak istiyorum. Evlerinden alıyoruz, evlerine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Büyükkılıç, ayrıca Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’ne bütün Meclis Üyelerini davet ederek, engellilere yönelik orada gerçekleştirilen hizmetleri yerinde görmeleri tavsiyesinde bulundu.

Meclis toplantısında üyeler, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve S.S Erciyes Engelli Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi arasında yapılacak iş birliği protokolünü imzalamak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç veya görevlendireceği kişiye yetki verilmesi talebini oy birliği ile kabul etti.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN ENGELLİLERE İSTİHDAM GİRİŞİMİ