BAYRAMDA ÇOCUKLARA TİYATRO OYUNU: MİKROBİK İLE GRİBİK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Van Devlet Tiyatrosu tarafından Kayserili çocuklara bayram hediyesi. Tiyatro grubu, Kayseri Devlet Tiyatrosu’nda çocuklar için bilgilendirici tiyatro oyunu sergileyecek.

Van Devlet Tiyatrosu ekibi, 27-28-29 Nisan tarihlerinde Kayseri Devlet Tiyatrosu’nda çocuklara bakteri konusunda bilgilendirici oyun sergileyecek. Perşembe saat 14:00-19:00, Cuma 14:00-19:00 ve Cumartesi günü 14:00 saatlerinde sergilenecek olan oyunun bilet satış noktası olarak Kayseri Devlet Tiyatrosu gişesi duyuruldu. Açıklamada ayrıca oyunun başlama saatinden sonra seyirci alınmayacağı da bildirildi.

OYUNUN KONUSU

Mikrobik ve Gribik, zararlı birer mikroptur. Mikrobik, kötü niyetli, insanlara mikrop bulaştırmayı isteyen, pisliği seven bir mikroptur. Gribik ise adından da anlaşılacağı gibi grip mikrobudur. Mikrobik’e nazaran daha iyi niyetlidir. Saf ve edilgen bir yapısı vardır. Mikrobik ile Gribik, bir gün bulaşacak insan ararken bir çöplüğe yerleşirler. Doğukan oyun oynarken çöplüğü karıştırır ve mikroplar vücuduna girerler. Doğukan hastalanınca doktor ona ilaç yazar. Kullandığı ilaçlarla mikroplar arasında başlayan mücadele oyun boyunca devam eder. Mikroplar değişik kılıklara girerek, ilaçlara yakalanmadan akciğerlere mikrop bulaştırmaya çalışırlar. En sonunda vitamin gelince, onun desteğiyle mikropları yakalayıp, yararlı bakterilere dönüştürürler. Böylece oyun mutlu sonla biter.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
BAYRAMDA ÇOCUKLARA TİYATRO OYUNU: MİKROBİK İLE GRİBİK