Başkan Ergül, “Veteriner hekimlerin Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmasını talep ediyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Pınarbaşı Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’nde görev yapan veteriner hekimlere uygulanan sözlü ve fiili şiddet olayı hakkında açıklama yapan Kayseri Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Akgün Ergül, “Veteriner hekimlere yapılan şiddetin son olmasını diliyor ve biz veteriner hekimlerin de sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmasını biran önce talep ediyoruz” dedi.

Kayseri’de iddiaya göre Pınarbaşı Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünde görev yapan veteriner hekimler Çakılkaya Mahallesinde, anaç koyun keçi destekleme tespiti yaptıkları sırada sözlü ve fiili şiddete uğradı.

Kayseri Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Akgün Ergül yaptığı açıklamada veteriner hekimler de sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmasını talep ettiklerini dile getirerek, “Halk sağlığını korumak Gıda güvenliğini sağlamak hayvanlardan insanlara bulaşan zoonoz hastalıkların önüne geçmek amacı ile mesai merhumu gözetmeden cansiperane çalışan ve sahada aktif görev yapan meslektaşlarımız tıpkı sağlık çalışanları gibi sık sık sözlü ve fiili şiddete maruz kalmakta yaralanmakta hatta yaşamını yitirmektedir. Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren sağlık hizmetleri temel kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun ile sağlık çalışanlarının tamamına yönelik uygulanan şiddeti önlemek amacı ile ceza oranları arttırılmış ancak ısrarla talep etmemize rağmen meslektaşlarımız yasa kapsamına dahil edilmemiştir. Bu yüzdendir ki veteriner hekimlere yapılan şiddetin son olmasını diliyor ve biz veteriner hekimlerin de sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmasını bir an önce talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

1
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Başkan Ergül, “Veteriner hekimlerin Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmasını talep ediyoruz”