27 C
Kayseri
Çarşamba, Eylül 27, 2023
Ana SayfaHaberBelediye HaberleriBakan Soylu, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç ile birlikte Geçici Konaklama Merkezi’nde...

Bakan Soylu, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç ile birlikte Geçici Konaklama Merkezi’nde incelemelerde bulundu

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte Karacasu Geçici Konaklama Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki yıkıcı depremin yaraları sarılıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile birlikte Karacasu Geçici Konaklama Merkezi konteyner kurulum alanında incelemelerde bulundu.
Kahramanmaraş’ta depremin yaralarını el birliğiyle sarmaya devam ettiklerini belirten Başkan Büyükkılıç, devlet ve milletin kenetlendiğini vurgulayarak, “Devlet-Millet kenetlendik, Kahramanmaraş’ı yeniden inşa ve ihya çalışmalarını sürdürüyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun koordinatörlüğünde Kahramanmaraş’ta depremin yaralarını el birliğiyle, hep birlikte sarıyoruz. Kahramanmaraş’ta, Karacasu Geçici Konaklama Merkezi Konteyner Alanı kurulum çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...

Son Haberler