10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberAsayişARKADAŞINI GÖZÜNDEN VURAN SANIK: KENDİMİ KORUMAK İSTEDİM

ARKADAŞINI GÖZÜNDEN VURAN SANIK: KENDİMİ KORUMAK İSTEDİM

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de işyerine gelen kişilerden kaçmaya çalışan ve av tüfeği ile ateş ettiği sırada arkadaşını gözünden yaralayan yabancı uyruklu sanık, kendini korumak isterken olayın yaşandığını öne sürdü.

İddiaya göre Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde hurdacılık yapan Ö.M.E. kendisi ile kavga etmeye gelenlerden kaçmak istedi. İşyerine kaçan Ö.M.E.’yi korumak için kapıyı tutan H.E. av tüfeğinden çıkan saçma nedeniyle gözünden yaralandı. Ö.M.E. tarafından açılan ateş sonucu sol gözünde görme kaybı bulunan H.E. arkadaşından şikayetçi oldu.

Mahkeme Kayseri Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. İstinaf Mahkemesi tutuklu bulunan yabancı uyruklu şahsın yaşının belirlenmesi için kararı bozdu.

Yenide görülen dava duruşmasına tutuklu sanık Ö.M.E., müşteki H.E. ve taraf avukatları katıldı. Mahkemede söz alan sanık, “A.H. ve çocukları beni öldürmeye geldi. Kendimi korumak için havaya ateş ettim ve işyerime kaçtım. Küfrettiler. H.E. geldi. O da gelenlerin içeri girmemesi için kapıyı tutuyordu. Gelenler de kapıyı zorlayınca bir el ateş ettim” dedi

SANIK AVUKATI: MÜŞTEKİ MÜVEKKİLİMİN AİLESİNDEN 500 BİN LİRA İSTİYOR

Müşteki H.E. ise ifadesinde, “Kapı kapalıydı. Dışarıdan gelenlerin ellerinde silah ya da kavgada kullanacakları bir şey yoktu. Onların içeri girmesine engel oluyordum. Ö.M.E.’nin kapıya doğru ateş etmesi sonucu saçmalardan biri sol gözüme geldi. Şimdi o gözüm hiç görmüyor. Bu nedenle çalışamıyorum da… Şikayetçiyim” dedi.

Sanık avukatı mahkemede söz alarak, “H.E. sanığın ailesinden 500 bin lira para istemiş. Kendisi tabiri caizse para koparmaya çalışıyor. Kasıt yoktur. Olsa olsa ‘olası kasıt’ vardır. Müşteki çalıştığını ve sosyal hayatına eskisi gibi devam ettiğini gizlemektedir. Müvekkilimin kendisini koruyan arkadaşına zarar vermek istemesi söz konusu değildir” dedi.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler