4 C
Kayseri
Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaHaberSiyasetAK Parti’de süreç başladı

AK Parti’de süreç başladı

Yayın Tarihi:

AK Parti 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri aday adayı başvuruları sürecine dair basın toplantısı gerçekleşti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz; “Yerel seçimler bizim için oldukça önemli zira AK Parti teşkilatçılık anlayışının temelinde Sayın Cumhur Başkanımızın Büyük Şehir Belediye başkanı dönemine ait hizmet anlayışı var ve bu hizmet anlayışının sekteye uğramadan daha da artarak devam etmesini diliyoruz. Milletimize hizmetkarlık yolunda en önemli adım yerel seçimler ve yerel belediyeciliktir” dedi.

AK Parti 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri aday adayı başvuruları sürecine dair basın toplantısı gerçekleşti. Millete hizmet etmenin en önemli adımlarının yerel seçimler ve yerel belediyecilik olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz; “Yerel seçimler bizim için oldukça önemli zira AK Parti teşkilatçılık anlayışının temelinde sayın Cumhur Başkanımızın Büyük Şehir Belediye başkanı dönemine ait hizmet anlayışı var ve bu hizmet anlayışının sekteye uğramadan daha da artarak devam etmesini diliyoruz. Milletimize hizmetkarlık yolunda en önemli adım yerel seçimler ve yerel belediyeciliktir” dedi.

Basın toplantısında AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde izleyeceği çalışma sistemini de belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz; “Büyükşehir belediye başkanlığı, İl belediye başkanlığı , ilçe belediye başkanlığı ve belde belediye başkan adaylığı müraacatları 17 kasım tarihine meclis üyesi aday başvuruları ise 3 Aralık tarihine kadar devam edecek. Başvurular bu dönem de online şekilde ‘akparti.org.tr’ den yapılacak” şeklinde konuştu.

Aidat ödemelerinin bağış olarak alınacağını belirten Ali İhsan Yavuz; “Bu sefer başvuru aidatı yerine bağış almaya karar verdik. Büyükşehir belediye başkan adaylarımız 50 bin TL, İl belediye başkan adaylarımız 30 bin TL, İlçe belediye başkan adaylarımız 20 bin TL, Belde belediye başkan adaylarımız 10 bin TL,  Büyükşehir’in ilçelerinin meclis üyeleri 10 bin TL, Büyükşehirlerin dışında kalan illerin ilçelerinin meclis üyeleri de 5 bin TL bağış yapmak suretiyle aday müraacatlarını kabul edeceğiz. Bağışlar tüm dünyanın gözleri önünde vahşice işlenen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarını karşılanması için AFAD üzerinden inşallah kendilerine ulaşmış olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler