1. Haberler
  2. Develi Haberleri
  3. 4’ÜNCÜ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE BÜYÜKŞEHİR’İN ASIL VE YEDEK ÜYESİ BELİRLENDİ

4’ÜNCÜ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE BÜYÜKŞEHİR’İN ASIL VE YEDEK ÜYESİ BELİRLENDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

4’ÜNCÜ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE BÜYÜKŞEHİR’İN ASIL VE YEDEK ÜYESİ BELİRLENDİ

Kayseri 4’üncü Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasında, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu ortak olarak yer alması amacıyla katılım payı ile asıl ve yedek üye isimlerinin belirlenmesi talebini de görüşen meclis, müteşebbis heyetine İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ali Süslü’nün asıl, Fen İşleri Daire Başkanı Yasin Harmancı’nın yedek üye olmasına yönelik önergeyi oy birliği ile kabul etti.

Mecliste şehri afete dirençli hale getirmek için yapılacak çalışmalar kapsamında, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalamak üzere Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç veya Genel Sekreter Hüseyin Beyhan’a yetki verilmesi talebini de görüşerek, oy birliği ile kabul etti.

 

 

Meclise, Ayrıca Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Erciyes Kayak Merkezi’ni kapsayan ve Develi ilçesi çevre yolu caddesi kavşağına kadar devam eden bulvara Mehmet Özhaseki Bulvarı isminin verilmesi önergesi geldi. Meclis üyeleri, talebi oy birliği ile kabul etti.

Ayrıca, yine Sivas Bulvarı’ndan başlayarak, Seyyid Burhaneddin Hazretleri Türbesi önünden Kartal Hava Şehitliği’ne kadar devam eden bulvara, Seyyid Burhaneddin isminin verilmesi de önerildi. Meclis bu önergeyi de oy birliği ile kabul etti.

Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen