Woolmark, DABBAGH Deri ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarımı Programı öğrencilerinden ortak proje

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA (AA) – Woolmark Şirketi, DABBAGH Deri ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarımı Programı öğrencileri, ortak bir proje için güçlerini birleştirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, etik koyun derisi zanaatkarlığında önde gelen isimlerden DABBAGH Deri, yün konusunda dünya çapında tanınmış bir otorite olan Woolmark Şirketi ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Programı'nın yetenekli öğrencileri bir araya gelerek moda inovasyonunda heyecan verici bir projeye imza attı.

Bu işbirliği, geleneksel zanaatkarlığı DABBAGH Deri'nin yenilikçi sürdürülebilir uygulamaları ile harmanlayarak, giysilerin geleceğini yeniden tanımlamaya yönelik önemli bir adımı temsil ediyor.

DABBAGH'ın etik üretim konusundaki uzmanlığı ve Woolmark Şirketi'nin kalite konusundaki küresel tanınırlığı sayesinde proje, moda alanında sınırların zorlanmasını ve sürdürülebilirliği amaçlıyor.

Endüstri uzmanları ve deneyimli tasarımcıların rehberliğinde, Haliç Üniversitesi Moda Tasarımı öğrencileri, modern modayı yansıtan, yenilikçi, zamansız ve çevre dostu bir koleksiyon yaratma yolculuğuna çıktı. Öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı sergi ise Haliç Üniversitesi'nin ana kampüs salonunda ziyaretçilere kapılarını açtı.

Proje kapsamında, deri ve yün içeren altı parçalık tamamen yeni bir koleksiyonun tasarımı ortaya çıkarıldı. Derinin kalitesi ve lüks dokusu, yaklaşık bir yıl süren ekip çalışması sürecinde rahat kesimler ve modellerle yeniden tasarlandı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Woolmark, DABBAGH Deri ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarımı Programı öğrencilerinden ortak proje