Güncel

“Tanıtım olmazsa sucuğunuzu Afyon, mantınızı Sinop, pastırmanızı Kastamonu alır”

KAYSERİ (1HA) İstanbul’da başlayan Kayseri Tanıtım Günleri açılışında konuşan İBB Mahalli İdariler Koordinatörü Bülent Akköse, Kayseri’nin tanıtımının yapılmasının önemini vurgulayarak, “Günümüz dünyasında her koşulda her yerde tanıtıma ihtiyaç var. Yoksa günü gelir sucuğunuzu Afyon, mantınızı Sinop, pastırmanızı Kastamonu alır” dedi.

İstanbul Yenikapı’da 8-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kayseri Tanıtım Günleri açılışı gerçekleştirildi. Kayseri Tanıtım Günleri’nde Kayseri’den birçok yöresel firma stantlarda yerini aldı. Kayseri’nin yöresel lezzetleri pastırma, sucuk, mantı, gilaburu gibi ürünler stantlarda yerini alırken, etkinliğe katılım yoğun oldu.

‘HER KOŞULDA TANITIMA İHTİYAÇ VAR AKSİ TAKDİRDE SUCUĞUNUZU AFYON, MANTINIZI SİNOP, PASTIRMANIZI KASTAMONU ALIR’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdariler Koordinatörü Bülent Akköse, Kayseri’nin tanıtımının önemini vurgulayarak “Kayserili bir ailenin çocuğuyum. Babamın izinden giderek Kayseri’ye katkı sunmaya devam etmek için çalışmalarımı sürdürüyorum. Başkanımız sayın Ekrem İmamoğlu’nun bütün belediyelerle olan ilişkilerini yürütüyorum. Türkiye genelinde 81 ilde 533 belediye ile parti ayrımı yapmaksızın bütün belediyelerle irtibat halindeyiz. Esasında Kayserililer iş insanıdır, ticareti severler. Dolayısıyla hafta içi sebebiyle bugün gördüğünüz yoğunluk bile azdır. Çünkü hafta sonu daha yoğun katılım olacaktır. Özellikle Belediye Başkanlarımızın, iş insanlarının da hafta sonu katılım sağlayacağını biliyoruz. Kayseri Tanıtım Günleri ilk defa yapılıyor. Bu anlamda çok önemli. Özellikle baktığınızda bütün illerin 10,15,20’nci defa olan günleri ama Kayseri’nin ilk defa yapılması belki tanıtıma gerek duymuyoruz anlamını taşısa da ihtiyaç var. Günümüz dünyasında her koşulda her yerde tanıtıma ihtiyaç var yoksa günü gelir sucuğunuzu Afyon, mantınızı Sinop, pastırmanızı Kastamonu alır” dedi.

İstanbul Kayserililer Derneği (İSTKAYDER) Yöneticisi Ömer Şatır ise, “Dernek başkanımızla geçmiş zamanda 6 sene süren mantı festivali başlatmıştık. Tanıtım günleri yapamamıştık. Ekrem başkan Büyükşehir Belediyesini kazanınca kısmet oldu, yapıldı. Böyle güzel bir etkinlik hazırladılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, burada bütün hemşehrilerimizi bir araya getirdiler” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu