30 C
Kayseri
Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaHaberBelediye HaberleriTALAS’TA ACİL AFET SOSYAL YAŞAM MERKEZİ KURULUYOR

TALAS’TA ACİL AFET SOSYAL YAŞAM MERKEZİ KURULUYOR

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA) – Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri sonrası muhtemel depreme karşı hazırlıklarını sürdüren Talas Belediyesi, afet ve acil durumlarda kullanılmak üzere Geçici Acil/Afet Sosyal Yaşam Merkezi kurmak için çalışma başlattı.

Başakpınar Asfalt Şantiyesi yanında bulunun 30 bin metrekarelik alanda yapımı süren merkezdeki çalışmaları inceleyen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, olası bir afet durumuna karşı hazırlıklı olmak zorunda olduklarını kaydetti. Başkan Yardımcısı İsmail Güngör ve ilgili birim ekibiyle birlikte konteyner kent alanında değerlendirmeler yapan Başkan Yalçın, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı.

103 konteynerden oluşan acil/afet sosyal yaşam merkezi, tamamlandığında deprem ve diğer afet durumlarında, barınma başta olmak üzere birçok ihtiyaca cevap verecek. Alan ayrıca farklı zamanlarda gençlik kampı ve sosyal faaliyet merkezi olarak da kullanılacak.

MEVLANA MEYDANINA ACİL DURUM KONTEYNERİ

Talas Belediyesi, daha önce de Mevlana Mahalle Meydanına içerisinde acil yardım müdahale malzemelerinden jeneratöre, battaniyeden megafon, radyo, el feneri ve ilk yardım çantasına kadar her türlü acil yaşamsal malzemenin yer aldığı acil durum konteynerini yerleştirerek deprem ve diğer acil durumlara hazırlık yapmıştı. Acil durum konteynerlerinin sayısının artırılarak ilçenin farklı bölgelerine yerleştirilmesi planlanıyor.

ELBİSTAN’A TALAS KENT YAŞAM VE TİCARET ALANI KURMUŞTU

Öte yandan Talas Belediyesi, depremden etkilenen Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine 310 konteynerlik yaşam ve ticaret alanı kurmuştu. İçerisinde bir mahallede olması gereken her türlü sosyal donatının yer aldığı 20 bin metrekarelik Talas Kent Yaşam ve Ticaret Alanı, 20 gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak depremzedelere teslim edilmişti.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...

Son Haberler