Pençe-Kilit operasyonunda üç şehit

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırı sonucunda Piyade Astsubay Üstçavuş Necdet Çalış ve Piyade Sözleşmeli Er Emrah Gündüz’ün şehit olduğunu, iki askerin de yaralandığını bildirmişti. Bakanlık’tan yapılan son açıklamada yaralı askerlerden Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş’ın da şehit olduğu duyuruldu. Diğer yaralı askerin ise tedavisi sürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda iki askerin şehit olduğunu, iki askerin de yaralandığını duyurmuştu. Bakanlık’tan yapılan son açıklamada yaralı askerlerden birinin de şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlık’tan yapılan ilk açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırı sonucu kahraman silah arkadaşlarımız P. Asb. Üçvş. Necdet Çalış ve P. Söz. Er Emrah Gündüz şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmişlerdir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.”

Milli Savunma Bakanlığı, yaralı askerlerden Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş’ın da şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlık’tan yapılan son açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 26 Kasım 2023 tarihinde teröristlerce yapılan saldırı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Er Fevzi Kızıltaş, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.”

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pençe-Kilit operasyonunda üç şehit